Podsumowanie 5. kolejki spotkań siedleckiej A-klasy sezonu 2020/21

5. kolejka spotkań w siedleckiej A klasie nie przyniosła ze sobą większych zaskoczeń. Zgodnie zwoje mecze wygrywały drużyny zajmujące pierwsze 3 miejsca w ligowej tabeli, a i na samym jej dole nie doszło do żadnych istotnych zmian. To co z pewnością cały czas cieszy kibiców to liczba goli jakie padają w meczach. W miniony weekend było ich łącznie 42.

Sęp Żelechów nie bez problemów ale pokonał ostatecznie na wyjeździe 4:3 Tęczę Korczew co pozwoliło mu utrzymać pierwsze miejsce w tabeli. Pomimo straty trzech goli w pierwszej połowie tego meczu cieszy fakt, że drużyna pokazała charakter i potrafiła nie tylko odrobić straty, ale również wywalczyć zwycięstwo. Z pewnością takie mecze sprawiają, ze drużyna bardziej wierzy w swoje możliwości i wie, że jest w stanie podnieść się nawet w najtrudniejszej sytuacji.

Podobnie jak Sęp piąte z rzędu zwycięstwo odniosła Kosovia Kosów Lacki, która w minioną niedzielę pokonała na wyjeździe 3:1 zespół Wichru Sadowne. Oprócz kompletu punktów Kosovia może pochwalić się najlepszą obecnie defensywą w lidze o czym świadczy liczba straconych do tej pory goli - tylko 4. Pod względem skuteczności piłkarze z Kosowa Lackiego również wypadają całkiem nieźle - plasują się na piątym miejscu z 15 trafieniami.

Trzecie miejsce w ligowej tabeli obronili piłkarze Promnika Gończyce, którzy tym razem pewnie bo 3:0 pokonali Tęczę Stanisławów. Bramki w tym meczu zdobywali Radosław Szewczyk, Konrad Czyżewski i Dominik Kiliszek. W przypadku Promnika również warto zauważyć, że beniaminek bardzo dobrze w dotychczasowych meczach radzi sobie w defensywie i jak do tej pory stracił tylko 5 goli co daje mu 2 miejsce w tej klasyfikacji.

Z kolejnego mało udanego występu z pewnością nie będzie zadowolona drużyna ULKS-u Gołąbek, która po zeszłotygodniowej porażce 0:6 w Żelechowie, tym razem została rozbita na własnym boisku 3:9 przez drużynę ŁDK Łosice. W ekipie przyjezdnych najskuteczniejszym piłkarzem okazał się Maciej Szpura, który zaliczył 3 trafienia, a po 2 dołożyli Kacper Wyszykowski, Łukasz Naumium i Marcin Chwedoruk.