Podsumowanie 19. kolejki spotkań siedleckiej A-klasy sezonu 2020/21

Kończymy długi majowy weekend i tym samym spotkania 19. kolejki, które przyniosły ze sobą kilka niespodzianek, z których największą z pewnością jest porażka lidera tabeli Kosovii Kosów Lacki i w rezultacie utrata przez nią pozycji lidera na rzecz Sępa Żelechów!

Wyjazdowy mecz z ULKS Gołąbek był dla Kosovii pierwszym ligowym jaki ta drużyna rozegrała w tym roku i jak się okazało, pierwszym który przegrała w obecnym sezonie. Wynik spotkania otworzył już w 13' minucie Karol Kruszewski, który dał prowadzenie 1:0 gospodarzom. Goście odpowiedzieli bardzo szybko bo już w 17' minucie gdy do wyrównania doprowadził Daniel Zieliński. Idąc za ciosem piłkarze z Kosowa Lackiego dążyli do zdobycia kolejnych goli i udało im się to ponownie w 30' minucie gdy do bramki Gołąbka trafił Mateusz Steć. Kosovia schodziła na przerwę prowadząc 2:1 i mogła mieć nadzieję, że w drugiej połowie utrzyma prowadzenie. Stało się jednak zupełnie inaczej. Kluczowe okazały się 3 minuty pomiędzy 67' i 69' kiedy to do bramki przyjezdnych trafili Michał Kruszewski oraz Mariusz Cabaj, odwracając lost spotkania i wyprowadzając ULKS na prowadzenie 3:2, które podwyższył jeszcze w 81' minucie strzelec pierwszego gola czyli Karol Kruszewski. Kosovia zdołała zniwelować nieco straty zdobywając bramkę w doliczonym już czasie gry za sprawą Mateusza Stecia jednak zwycięstwo 4:3 pozostało w "rękach" piłkarz z Gołąbka

Przegrana Kosovii sprawiła, że fotel lidera po sobotnim zwycięstwie 2:0 nad Rywalem Ruchna będzie należał po tej kolejce do Sępa Żelechów, który przewodzi ligowej tabeli z dorobkiem 40 punktów i jednym meczem więcej rozegranym względem drużyny z Kosowa Lackiego.