Grodzisk Krzymosze - Sęp: 3 czerwone kartki i porażka 3:2

Pierwsza drużyna Sępa Żelechów zakończyła rozgrywki rundy jesiennej sezonu  2018/19. Niestety ostatnia kolejka, podobnie zresztą jak większość niedawnych meczów, nie należała do udanych w wykonaniu podopiecznych trenera Andrzeja Goliszewskiego.

Spotkanie w Krzymoszach było bardzo ważne z perspektywy "odbicia" się nieznacznie od ostatniego miejsca w tabeli. Aby tak się stało żelechowianie musieli w niedzielę wygrać. Niestety to gospodarze jako pierwsi zdobyli tego dnia gola za sprawą Pawła Zacharczuka, który na listę strzelców w 19. minucie. Jeszcze przed przerwą kapitan drużyny Piotrek Mądry zdołał doprowadzić do wyrównania i pojawiła się nadzieja na pozytywne rozstrzygnięcie tego meczu w drugiej części gry.

Po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczął Sęp. Zaledwie 3 minuty po wznowieniu gry bramkę dla przyjezdnych zdobył Michał Jaworski i spotkanie zaczynało układać się po myśli trenera Andrzeja Goliszewskiego. Niestety w 58. minucie pech przydarzył się Piotrkowi Mądremu, który trafił piłką do własnej bramki i od tego momentu mieliśmy remis 2:2. Decydujący cios w tym meczu zadali gospodarze, a konkretnie Paweł Wysokiński, który w 76. minucie zdołał pokonać Łukasza Beczka.

Cały mecz był bardzo zacięty i obfitował w nieczyste zagrania. W pierwszej połowie gospodarze 4 razy zostali ukarani żółtymi kartkami. Żelechowianie obejrzeli o jedną żółtą kartkę mniej jednak dwie z nich otrzymał Paweł Michalik i w konsekwencji czerwoną co spowodowało, że od 28. minuty Sęp grał w osłabieniu. W drugiej części meczu było podobnie. W 55. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Konrad Michalak z Grodziska i musiał opuścić plac gry. W ostatnich trzech minutach meczu sędzia główny pokazał jeszcze 4 żółte kartki - dwie dla piłkarzy z Żelechowa i dwie dla zawodnika gospodarzy Huberta Wysokińskiego, który w doliczonym już czasie gry także musiał opuścić boisko.

Grodzisk Krzymosze
3:2
(1:1)
:
:
19' Zacharczuk Paweł
76' Wysokiński Paweł
33' Mądry Piotr
49' Jaworski Michał
58' Mądry Piotr (samobójcza)

Grodzisk: Głuchowski S. (75' Boras D.) - Byczyński P., Biarda J., Komar K., Majewski M. - Michalak K., Michalak D., Michalak M., Wysokiński Ł. (56' Wyczółkowski M.) - Wysokiński H., Zacharczuk P.

Sęp: Beczek Ł. - Gałkowski D. (57' Chudek M.), Mądry P., Szewczak S. (80' Zając M.), Zowczak J. (71' Zegadło S.) - Bożek A. (80' Dębiński A.), Michalik P., Słyk Sz., Owczarczyk Patryk - Jaworski M., Wdowiak B.