Wektra Zbuczyn - Sęp: wyjazdowa wygrana 2:3 po ciężkim meczu i golach Słyka, Jaworskiego oraz Gałkowskiego

W meczu II kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Wektrą Zbuczyn. Po ciężkim meczu Sęp zdołał pokonać rywala 3:2. Bramki zdobyli Szymon Słyk Michał Jaworski oraz Kuba Gałkowski.

Spotkania Sępa z Wektrą już w minionym sezonie pokazały, że nie należą do najłatwiejszych. Dobrze zbudowany fizycznie przeciwnik z przewagą wzrostu wymuszał włożenie w mecz sporo wysiłku i walki, często kończącej się przewinieniami. Prowadzący go sędzia Przemysław Wójcicki pokazał aż 7 żółtych kartek, z czego 4 zobaczyli nasi piłkarze.

Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu Sępa. W 28' minucie Łukasz Gendek wykonywał rzut wolny. Uderzoną w światło bramki piłkę sparował Krasuski jednak szybko dopadł do niej Szymon Słyk i posłał do siatki dając żelechowianom jednobramkowe prowadzenie. Niespełna 10 minut później Sęp przeprowadził akcję lewym skrzydłem. Futbolówka została dograna do ustawionego w środku pola Michała Jaworksiego, który zdecydował się na strzał. Uderzona piłka trafiła w poprzeczkę po czym odbiła się od bramkarza Wektry i wpadała do bramki. Dwubramkowego prowadzenia nie udało jednak utrzymać się zbyt długo. W 39' minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Błąd w ustawieniu naszej defensywy sprawił, że Emil Michalak był w stanie celnie uderzyć oraz pokonać Patryka Seroczyńskiego co dało Wektrze bramkę kontaktową na 1:2.

W drugiej połowie meczu dużo aktywniejsi byli gospodarze i to oni starali się atakować szukając swoich szans na doprowadzenie do remisu. Sęp nastawił się głównie na defensywę, próbując od czasu do czasu kontrataków. Przez ponad pół godziny, żadna ze stron nie była w stanie zdobyć gola. Dopiero w 81' minucie po kontrataku Alberta Bożka i Szymona Słyka udało się dograć piłkę do Jakuba Gałkowskiego, a ten kolejny raz udowodnił, że potrafi wykorzystywać okazje bramkowe i zdobył trzeciego gola dla Sępa. Drużyna Wektry co prawda ponownie zdołała zniwelować straty po bramce Przemysława Jasińskiego w 85'  minucie jednak to było wszystko na co było stać gospodarzy tego dnia i mecz ostatecznie zakończył się ich porażką 2:3.