Pierwszy sukces siatkarek Sępa !

10.11.2012r. w Siedlcach odbył się V Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych i średnich. W zawodach uczestniczyło 27 zespołach z 10 miejscowości naszej Diecezji ( Siedlce, Biała Podlaska, Łuków, Łaskarzew, Okrzeja, Trzebieszów, Drelów, Gończyce, Żelechów, Zbuczyn). Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 300 osób. Parafię Żelechów reprezentowały gimnazjalistki trenujące w nowopowstałej sekcji siatkarskiej K.S. „SĘP” Żelechów. W kategorii dziewcząt gimnazjum zgłoszonych zostało 9 zespołów, które to podzielono na trzy grupy po trzy zespoły. Po meczach grupowych w systemie „każdy z każdym” zwycięzcy grup A, B i C spotkali się ze sobą w rywalizacji finałowej grając tym samym systemem. Dziewczęta z Żelechowa bez problemu wyszły z grupy wygrywając kolejno z Okrzeją i Łaskarzewem II w takim samym wyniku 2:0 w setach. W finale pierwszy mecz z drużyną Łaskarzew I również zakończył się wynikiem 2:0 dla Żelechowa. Kolejny mecz finałowy z drużyną z Gończyc był bardzo wyrównany i do końca nie wiadomo było kto zostanie zwycięzcą turnieju. Pierwszy set wygrał Żelechów, drugi Gończyce i o wyniku końcowym miał zadecydować tie-break, w którym to minimalnie lepsze okazały się dziewczęta z Gończyc wygrywając 16 do 14 i cały mecz 2:1 w setach. Tym samym Gończyce zostały zwycięzcą V Diecezjalnego Turnieju Piłki Siatkowej natomiast Żelechów zajął II miejsce.