4. kolejka ALS Kobiet w Rykach

Czwarta kolejka spotkań ALS Kobiet w Rykach okazała się szczęśliwa dla naszych dziewcząt.

12 stycznia o godz. 11.00 w sali sportowej L.O. w Rykach doszło do pojedynku lidera rozgrywek drużyny IRBIS Krzywda z zajmującym trzecią pozycję SĘPem Żelechów. Nasza drużyna przystąpiła do meczu osłabiona nieobecnością aż pięciu zawodniczek w tym dwóch z podstawowego składu. Na szczęście godnie zastąpiły je dziewczęta z I klas gimnazjum tj. Karina Skwarek, Alicja Gugała i Magda Lakowska, które wzorowo przeszły ten chrzest bojowy.

Pierwszy set rozpoczął się od pewnej zagrywki z naszej strony co pozwoliło wypracować bezpieczną przewagę nad przeciwnikiem. W dalszej części zawodniczki Sępa mądrze grając w ataku i ofiarnie w obronie konsekwentnie zmierzały do wygrania pierwszej partii, która zakończyła się 25:18 dla Żelechowa.

W drugim secie zawodniczki z Krzywdy podrażnione przegraną zaczęły pewniej grać i odważniej atakować . Żelechowianki stawiały wysoki ,podwójny blok jednak niektóre ataki dochodziły do pola gry i wynik oscylował wokół remisu. Tak było do stanu 17:17 gdy IRBIS wykonał kilka mocnych zagrywek nieodebranych przez zawodniczki Sępa. Drugi set zakończył się wynikiem 25:21 dla drużyny IRBIS Krzywda.

Tie-break okazał się być powtórką meczu sprzed tygodnia z LIBERO Dęblin. Przeciwniczki wygrywały już 9:5 a później 14:10 i tylko jednej piłki brakowało im do wygrania meczu. Po raz kolejny nasze dziewczęta wykazały się wiarą w zwycięstwo do samego końca. Grały ofiarnie w obronie, podbijały piłki, które wydawały się nie do podbicia i wykazały się dużym doświadczeniem i opanowaniem w ataku. Dzięki takiej ambitnej grze udało im się wygrać na przewagi 17 do 15 i cały mecz 2:1 w setach.

Należy podkreślić dużą pewność siebie, zaangażowanie i wiarę całej drużyny w końcowy sukces.

Ciekawostką jest że drużyna IRBIS Krzywda do meczu z SĘPem była niepokonana w lidze.