Siatkarki w Amatorskiej Lidze Siatkówki Kobiet o Puchar Grzegorza Kapusty

Dziewczęta z zespołu siatkarskiego Sępa Żelechów zostały zgłoszone do rozgrywek w ramach Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet o Puchar Grzegorza Kapusty radnego sejmiku województwa lubelskiego. Mecze rozgrywane są w weekendy w sali sali sportowej ZS nr 2 w Rykach. Jest to liga w kategorii open więc drużyny, które tam występują są zdecydowanie starsze od naszej. Jesteśmy najmłodszą drużyną ( jedyna drużyna gimnazjalna ). Pięć drużyn to szkoły ponadgimnazjalne oraz dwie drużyny złożone ze studentek głównie AWF.

W dniu 29.12.2012 nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz w ramach tej ligi i od razu z najsilniejszym zespołem OLD SCHOL TEAM JAKUBOWA IZBA. Niestety trema oraz doświadczenie rywalek przełożyło się da zdecydowaną porażkę naszych dziewcząt wynikiem 2 : 0 do 13 i do 15.

W dniu 05.01.2013 rozegrana została kolejna kolejka a właściwie dwie kolejki rozgrywek. W pierwszym meczu Sęp rozegrał mecz z drużyną LIBERO LO w Dęblinie. Pierwszy set nasze siatkarki przegrały do 18 głównie z powodu tremy. W kolejnym secie to początkowo przewaga 5-6 punktów naszych dziewcząt a potem pogoń LIBERO i w końcu wygrana naszych dziewcząt na przewagi 26:24. W tie-breaku Dęblin uzyskał duża przewagę 8:3, a później 14:10. Już wydawało się, że jest po meczu ale jednak na zagrywce daje bardzo dobrą zmianę zawodniczka Sępa Karina Skwarek i od tego momentu Sęp zdobywa 7 punktów przy 1 zawodniczek z Dęblina. Set kończy się wynikiem 17:15 a cały mecz 2:1 w setach dla Żelechowa.

Sęp Żelechów - Libero Dęblin 2:1 ( 18:25,26:24,17:15)

Drugi mecz to mecz z Activ Sport Ladies Kłoczew. Ten mecz odbył się bez większych emocji i zdecydowane zwycięstwo 2:0 odniosły dziewczęta z Żelechowa

Sęp Żelechów - Activ Sport Ladies Kłoczew 2:0 ( 25:18, 25:17)

Dziewczęta z Sępa Żelechów uczestniczą również w amatorskiej lidze siatkówki w Stoczku Łukowskim. W lidze tej zakończyła się juz pierwsza runda w której nasze siatkarki zdecydowanie zajęły pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw i bez straty seta !

Od przyszłego weekendu w lidze tej rozpoczyna się runda rewanżowa.