Pierwsze miejsce siatkarek Sępa Żelechów w turnieju LZS

SIATKARKI WYGRYWAJĄ W GARWOLINIE

16.03.2014 r. zawodniczki Sępa uczestniczyły w Turnieju Siatkówki Kobiet LZS o Puchar Starosty Garwolińskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A po zaciętej rywalizacji z Ekonomikiem, dziewczęta z Żelechowa wygrały pierwszy mecz w tie breaku. Następnie walczyły z drużyną z Unina o wyjście z pierwszego miejsca. Nasze zawodniczki wypracowały sobie wysoką przewagę w pierwszej i drugiej odsłonie meczu i zwyciężyły bez starty seta. W meczu pólfinałowym drużyna Sępa zmierzyła się z Górznem i bez większego trudu wywalczyła awans do finału wygrywając 2:0. Decydujące starcie siatkarki z Żelechowa rozegrały z Sobolewem. Dziewczęta źle rozpoczęły mecz, ale w drugim secie odzyskały wiarę w zwycięstwo i doprowadziły do tie breaka. Trzeci set był przez większość czasu bardzo wyrównany. W końcówce Sobolew zdołał wypracować dwupunktową przewagę (14:12) jednak siatkarki Sępa wykazały się pewnością siebie, zachowały zimną krew i zdobywając 4 punkty z rzędu przechyliły szale zwycięstwa na swoją stronę.

Kapitan Sępa Marta Goliszewska odebrała z rąk Prezesa LZS pamiątkowy puchar dla drużyny. Następnie na szyjach wszystkich zawodniczek zawisły złote medale. Ponadto statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju odebrała Aleksandra Lada.

Podziękowania należą się Patrykowi Goliszewskiemy za pomoc w prowadzeniu zespołu w trakcie turnieju.