Podsumowanie występów drużyny seniorów Sępa Żelechów w rundzie jesiennej sezonu 2022/23

Od zakończenia rozgrywek w rundzie jesiennej sezonu 2022/23 upłynęło już kilka tygodni, ale warto na chwilę wrócić do występów naszej drużyny w ostatnich miesiącach i przyjrzeć się kilku statystykom. Zapraszamy do lektury i analizy :)

Najskuteczniejsi w drużynie Sępa

Zakończona w listopadzie runda jesienna sezonu 2022/23 była pierwszą od kilu lat gdzie na czoło najskuteczniejszych strzelców Sępa Żelechów wyszedł jeden z młodszych zawodników. Dotychczas to bardziej doświadczeni piłkarze tacy jak Albert Stodulski czy Michał Jaworski dominowali w tych statystykach.

Tym razem najlepszym instynktem strzeleckim wykazał się Jakub Gałkowski, który zdobywał bramki w ośmiu z trzynastu rozegranych przez niego meczach i zgromadził ich na swoim koncie łącznie 11. Na listę strzelców wpisał się już w meczu inaugurującym sezon, w którym Sęp pokonał na wyjeździe 5:0 drużynę Kosovii Kosów Lacki. W spotkaniach z Czarnymi Węgrów, MKS Małkinią i ULKS Gołąbek dwukrotnie trafiał do bramki rywala.

Drugie i trzecie miejsce w tym rankingu przypadło ex aequo Michałowi Jaworskiemu, który również rozegrał trzynaście meczów zdobywając w nich 6 goli, oraz Albertowi Stodulskiemu z takim samym dorobkiem bramowym. Albert rozegrał   2 spotkania mniej w porównaniu do wspomnianych kolegów z drużyny (niespełna 350 minut mniej spędzonych na boisku) i gdyby w rankingu liczyć średnią na mecz to miałby nieznacznie lepszy bilans od Michała :)

Gałkowski Jakub

Jaworski Michał

Stodulski Albert

l.p.Imię i nazwiskoBramki (dom)Bramki (wyjazd)Bramki (suma)MeczeŚrednia gol/mecz

Czas spędzony na boisku

Nie będzie dużym zaskoczeniem fakt, że wśród piłkarzy którzy spędzili najwięcej minut na boisku są Ci, którzy rozegrali także najwięcej spotkań. W samej czołówce znaleźli się nasz bramkarz Patryk Seroczyński i solidny punkt linii defensywy jakim z pewnością jest obecnie Sebastian Szewczak. Obaj mogą pochwalić się średnią 89,4 minut/mecz przy odnotowaniu występów w każdej z czternastu kolejek. Patryk jedynie dwukrotnie w całej minionej rundzie opuszczał plac gry w końcówce meczów by dać szansę gry Mateuszowi Brylowi. Niewiele "zabrakło" natomiast Sebastianowi by pierwszą połowę sezonu zakończyć z kompletem minut. Dopiero w ostatnim spotkaniu z Kolektywem Oleśnica, który Sęp wygrał 5:0, nasz obrońca opuścił plac gry na 8 minut przed jego zakończeniem. Trzecim najczęściej grającym zawodnikiem został Michał Jaworski, który legitymuje się średnią 87,8 minuty/mecz.

Warto zauważyć, że poza Patrykiem i Sebastianem w naszej kadrze znalazło się jeszcze czterech innych piłkarzy, którzy wystąpili w każdym meczu rundy jesiennej. Są to kolejno Adrian Korgul, Michał Licbarski, Szymon Słyk i Bartek Wdowiak.