Podsumowanie okresu przygotowawczego drużyny seniorów do rundy wiosennej sezonu 2022/23

Drużyna seniorów kończy blisko trzymiesięczny okres przygotowawczy do rundy rewanżowej sezonu piłkarskiego 2022/23. Podopieczni trenera Tomasza Gugały w ostatnich tygodniach rozegrali łącznie 9 meczów kontrolnych, które w większości kończyły się pozytywnym wynikiem dla żelechowian.

9 meczów kontrolnych w ciągu półtora miesiąca

O tym jak intensywny był kończący się właśnie okres przygotowawczy dla naszej drużyny świadczy między innymi fakt, że sępiacy w ciągu półtora miesiąca rozegrali aż 9 sparingów. Zmaganie boiskowe rozpoczęły się wysoką wygraną 9:1 z drużyną Akademii Piłki SportsMate360, a zakończyły także  pewnym zwycięstwem 5:1 z Promnikiem Gończyce.

Najskuteczniejsi piłkarze okresu przygotowawczego

Tym co rzuca się w oczy i może cieszyć patrząc na statystyki dotyczące najskuteczniejszych zawodników jest fakt, że aż dwunastu piłkarzy z naszej kadry zdobywało bramki w meczach kontrolnych. Świadczy to o tym, że nie jesteśmy zmuszeni opierać naszej siły ataku na jednym czy dwóch napastnikach ale także możemy liczyć na wysoką skuteczność pomocników jak również obrońców.

Najskuteczniejszym piłkarzem okresu przygotowawczego został Albert Stodulski, który zgromadził na swoim koncie 11 bramek. Wysoką skutecznością wykazał się także Kuba Gałkowski, który zdobył łącznie 8 goli.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Michał Jaworski i Paweł Mazurek, zapisując na swoim koncie po 6 bramek, a największym pozytywnym zaskoczeniem jest z pewnością Szymon Kowalski, który pięciokrotnie umieszczał piłkę w bramce rywali.

Parzyszek Maciej1

* w dziewięciu meczach kontrolnych (nie w każdym dany zawodnik zagrał)

Chudek Sebastian 77'
36' Soból Dominik
Sekuła Krystian 70'
12' Stodulski Albert
21' Michalik Paweł
80' Mazurek Paweł
Grzyb Damian 83'
42' Kania Maciej
62' Król Emil
63' samobójcza
74' Wołoszka Robert
Jaworski Michał 81'
25' Mościcki Cezary
1:5
(1:2)
:
:
Jończyk Jakub 12'
30' Stodulski Albert (k)