Juniorzy - podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2007/2008.

Marcin Sągol

Drużyna Sępa Żelechów rocznik 89/90 rozegrała jesienią 11 spotkań. W ośmiu z nich udało się zwyciężyć a 3 zakończyły się porażką. Pozwoliło to juniorom na zgromadzenie 21 punktów, co w rezultacie zapewniło im 2 miejsce w tabeli. Juniorzy Starsi na własnym boisku wygrali 4 mecze a dwukrotnie schodzili z murawy jako pokonani: raz po meczu z liderem tabeli - Węgrowem, drugi po porażce z Łochowem, w którym nie mogło zagrać czterech piłkarzy z pierwszej jedenastki. Statystyki meczy wyjazdowych są zadawalające. Biało-niebieskie pasy potrafiły wygrać na wyjeździe cztery spotkania, przegrywając tylko jeden raz. Dwukrotnie w tej rundzie otrzymali oni walkower: gdy Tygrys Huta Mińska wycofał swoją drużynę z rozgrywek oraz gdy Zryw Sobolew nie stawił się na mecz w Żelechowie co zaowocowało trzema łatwymi punktami.

Nasza drużyna w tej rundzie nie imponowała zbyt dużą skutecznością - strzeliła 20 bramek. Wynik ten daje im miejsce w środku tabeli najskuteczniejszych zespołów. Niepodważalnym natomiast jest fakt, że linia defensywna jest w trójce najlepszych. Straciliśmy tylko 14 bramek. Lepszym wynikiem mogą pochwalić się jedynie Czarni Węgrów i Wisła Maciejowice.

Miejmy nadzieję, że na wiosnę obejrzymy jeszcze lepszy zespół pomimo tego, że kilku chłopaków ma odejść do drużyny seniorów. Pozostaje nam trzymać kciuki za podtrzymanie bardzo dobrych wyników w rundzie wiosennej.

 

 
Strzelcy:
 
Konrad Skwarek - 6 goli
Maciej Owczarczyk - 5 gole
Łukasz Kapczyński - 4 gole
Albert Abramski,

 

Krystian Miszkurka,

Kamil Kosyra,

Łukasz Woźniak,

Michał Komorek - po 1 bramce

 

Rozegrane mecze:
 
6:1 Sokół Kołbiel (bramki: M. Owczarczyk - 3, K. Skwarek - 2, Ł. Woźniak - 1)
2:1 Tajfun Jartypory (bramki: K. Skwarek - 2)
3:2 Tęcza Stanisławów (bramki: K. Skwarek, Ł. Kapczyński, K. Kosyra - po 1)
1:0 Wisła Maciejowice (bramki: M. Owczarczyk)
0:2 Błękitni Stoczek
0:3 Czarni Węgrów
4:2 Jabłonianka Jabłonna Lacka (bramki: K. Skwarek, A. Abramksi, Ł. Kapczyński, K. Miszkurka)
0:2 ŁKS Łochów
3:1 Nojszewianka Nojszew (bramki: P. Owczarczyk, Ł. Kapczyński, M. Komorek - po 1)
3:0 Zryw Sobolew - walkower
3:0 Tygrys Huta Mińska - walkower
 

Informacje zebrał i opracował Michał Ferst. Również dzięki jego pomocy mogłem dodać kilka profili juniorów a już niedługo pojawi się galeria poświęcona tej druzynie.