Euro 2008: czas na ćwierćfinały

Niedawno wszyscy emocjonowaliśmy się rozpoczęciem mistrzostw Europy oraz pierwszymi występami reprezentacji Polski na tej imprezie. Nasze marzenia o ćwierćfinałach szybko się skończyły po tym jak dwukrotnie przegraliśmy i raz zremisowaliśmy w fazie grupowej rozgrywek. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko dopingować jeden z ośmiu zespołów, które znalazły się w gronie szczęśliwców walczących o półfinały mistrzostw.

Faza pucharowa ma to do siebie, że ewentualna porażka jednej z drużyn automatycznie eliminuje ją z dalszych rozgrywek. Zanosi się więc na bardzo zacięte mecze, które z pewnością dostarczą kibicom wielu niezapomnianych emocji. Przez cztery kolejne dni począwszy od dzisiejszego, będą rozgrywane spotkania ćwierćfinałowe, w których zmierzą się:

Portugalia - Niemcy (19.VI)Chorwacja - Turcja (20.VI)
Holandia - Rosja (21.VI)Hiszpania - Włochy (22.VI)

 

Jako jednego z faworytów do tytułu mistrzowskiego wymienia się drużynę Holandii, która bez najmniejszych problemów uporała się w rozgrywkach grupowych ze wszystkimi swoimi rywalami. Nie można jednak przekreślać szans na zdobycie tego tytułu przez takie zespoły jak Hiszpania, Portugalia czy Chorwacja. Cała czwórkę zespołów które zakwalifikują się do półfinałów i będą walczyły o puchar Europy, poznamy już w najbliższą niedzielę.