Pracowita końcówka przygotowań dla seniorów

Marcin Sągol

Większość drużyn przygotowujących się do wznowienia rozgrywek sezonu 2007/2008 najprawdopodobniej w najbliższy weekend rozegra swoje ostatnie mecze sparingowe. Podobnie będzie z naszymi seniorami. W najbliższą sobotę zagramy z Sokołem Adamów jednak wcześniej tj. w nadchodzącą środę, zmierzymy się z innym przeciwnikiem - juniorami Mazowsza Miętne.

Mecz z Mazowszem planowany był już na początku tego roku, kiedy to nasza drużyna rozpoczynała dopiero przygotowania do rundy wiosennej. Niestety jak się okazało boisko ze sztuczną nawierzchnią nie było jeszcze gotowe do użytku i w rezultacie spotkanie odwołano. Teraz już wszystko powinno się odbyć bez większych przeszkód. Z racji tego, że mecz ten odbędzie się o godzinie 17:30 (dopiero wtedy trener Gugała ma do dyspozycji większość swoich podopiecznych), piłkarze będą musieli zagrać na sztucznej nawierzchni przy blasku lamp oświetlających płytę boiska.

Murawa w Miętnem nie jest obca naszym zawodnikom. Na początku tegorocznych przygotowań rozgrywali na niej sparing z Promnikiem Łaskarzew (przegrana 0:6) a w ostatni piątek odbyli tam półtoragodzinny trening. Trudno powiedzieć mi cokolwiek na temat tego jak się zaprezentują nasi rywale - czy będą ciężkim czy słabszym przeciwnikiem. Pewne jest to, że dla trenera Gugały są to już ostatnie momenty na sprawdzenie różnych ustawień oraz zawodników.

Ostatni mecz kontrolny rozegramy - tak jak wspomniałem na wstępie - z Sokołem Adamów. Drużyna ta podobnie jak nasi wcześniejsi przeciwnicy Dwernicki Stoczek Łukowski oraz Orkan Wojcieszków, występuje w grupie Biała Podlaska klasy okręgowej. Po 13 kolejkach rundy jesiennej Sokół przewodzi tabeli z dorobkiem 34 punktów. Wszystko więc wskazuje na to, że będzie to przeciwnik bardziej wymagający niż jego ligowi partnerzy.

Spotkanie z Adamowem odbędzie się w Żelechowie na płycie głównego boiska. Jeżeli większość zawodników z kadry seniorów będzie mogła zagrać w tym meczu, to z pewnością zobaczymy naszą drużynę w ustawieniu zbliżonym do tego, w jakim zagrają przeciwko Hutnikowi Huta Czechy na inaugurację rundy wiosennej.