Podsumowanie 4. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Za nami 4. kolejka spotkań w siedleckiej lidze okręgowej, po której na pozycję samodzielnego lidera wysunęła się drużyna Orła Unin, mogąca pochwalić się kompletem zwycięstw w obecnym sezonie. Tabelę zamyka natomiast ekipa Czarnych Węgrów, która pozostaje bez punktów jak do tej pory.

Wysokie i pewne zwycięstwo w miniony weekend zanotowali piłkarze Wektry Zbuczyn, którzy w roli gospodarza pokonali 5:0 drużynę Poloneza Mordy. Wynik spotkania już w 3' minucie otworzył Krystian Zbieć, a podwyższyli go jeszcze w pierwszej połowie Przemysław Jasiński, Aleksander Kacprzak i Emil Michalak. Prowadząc wysoko 4:0 Wektra mogła grać spokojnie i w drugiej części meczu dołożyła już tylko jednego gola za sprawą trafienia Damiana Prokurata. Zwycięstwo pozwoliło zbuczynianom awansować na 4. miejsce w tabeli.

Bardzo wysoką porażkę 1:6 zanotował zespół z Miastkowa, który nie był w stanie nawiązać walki z drużyną Jastrzębia Żeliszew, mając za sobą atut własnego boiska. Co prawda to Wilga rozpoczęła mecz od prowadzenia 1:0 po trafieniu Damiana Rodaka jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Dorian Zając. Ten sam zawodnik już w drugiej połowie dołożył szybko kolejne 2 gole i gospodarze przegrywali już 1:3. Piłkarze z Żeliszewa nie przestawiali punktować rywala w kolejnych minutach i na listę strzelców kolejno wpisali się Oscar Ozome, Mateusz Stankiewicz i Marcin Kuć by ostatecznie zapewnić sobie wysokie zwycięstwo 6:1.

2:1
(0:1)
Marcin Sadowski 85'
Michał Zawistowski 70'
7' Kamil Kowalczyk
Wojciech Jonczak 90'+4
18' Maciej Ołtarzewski
30' Jacek Toczyski
48' Jacek Toczyski
68' Jacek Toczyski
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
1:2
(0:0)
Mateusz Witkowski 51'
82' Kacper Piętka
66' Tomasz Witowski
2:5
(0:2)
Patryk Białecki 65'
Damian Kulik 80'
13' Marcin Kowalczyk
30' Filip Kąca
54' Filip Kąca
61' Marcin Kowalczyk
72' Filip Kąca
Damian Rodak 24'
39' Dorian Zając
50' Dorian Zając
53' Dorian Zając
69' Oscar Ozome
78' Mateusz Stankiewicz