Podsumowanie 10. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

W miniony weekend rozegrane zostały mecze 10. kolejki spotka w siedleckiej lidze okręgowej i po kilku tygodniach doszło do zmiany na pozycji lidera. W meczu na szczycie drużyna Orła Unin uległa na własnym boisku 0:1 Fenixowi Siennica...

W spotkaniu dwóch najlepszych drużyn padł tylko 1 gol, a jego autorem był Kacper Piętka, który w 69' minucie pokonał bramkarza Orła. Piłkarze z Unina mieli w końcówce spotkania utrudnione zadanie z odrabianiem strat bowiem w 82' minucie czerwoną kartką ukarany został Bartłomiej Szczęśniak i gospodarze musieli grać w osłabieniu. Fenix zdołał utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka i zapewnić sobie cenne zwycięstwo, które pozwoliło mu awansować na pierwsze miejsce w tabeli.

Trzecią wygraną w sezonie zanotował Zryw Sobolew, który rozbił na własnym terenie drużynę MKS-u Małkinia aż 6:0. Bohaterem meczu bez wątpienia był Michał Wiśnioch, który zdobył łącznie 4 gole, a po jednym dołożyli jeszcze Damian Kulik i Jakub Figielski. Zwycięstwo pozwoliło Zrywowi awansować na 10. miejsce w tabeli.

Spotkanie Jastrzębia Żeliszew z Polonezem Mordy zostało odwołane (będzie rozegrane w późniejszym terminie).

Wilga Miastków Kościelny
1:2
(1:1)
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
Przemysław Baran 32'
9' Kamil Szczęsny
61' Aleksander Dzięcielski
Orzeł Unin
0:1
(0:0)
Fenix Siennica
69' Kacper Piętka
Wektra Zbuczyn
1:3
(0:1)
Jabłonianka Jabłonna Lacka
Tomasz Niedziałek 50'
34' Jacek Toczyski
67' Jacek Toczyski
88' Jacek Toczyski
Konrad Zębrowski 78'
50' Mikołaj Wojciechowski (samobójcza)
38' Bartłomiej Jedynak
Damian Grzyb 28'
49' Marcin Kowalczyk
Kolektyw Oleśnica
0:3
(0:2)
Czarni Węgrów
10' Dawid Sałasiński