Podsumowanie 18. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

W minioną środę 27 kwietnia rozegrane zostały zaległe mecze 27. kolejki spotkań. Drużyny Wektry Zbuczyn i Jastrzębia Żeliszew odpoczywały bowiem ich spotkanie odbyło się tydzień wcześniej. Na boisko nie wybiegły również ekipy Zrywu Sobolew i Orła Unin, które zmierzą się dopiero 25 maja.

Zdecydowanie najbardziej udany występ w środku tygodnia zanotowała drużyna Jabłonianki, która rozgromiła na własnym boisku 7:1 Czarnych Węgrów. Pierwsza połowa tego spotkania wcale nie zapowiadała tak wysokiego wyniku bowiem zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy 1:0 po golu Piotra Krysińskiego. Prawdziwe strzelanie zaczęło się tuż po przerwie. Zaledwie 2 minuty po wznowieniu gry bramkę na 2:0 zdobył Jacek Toczyski, a w 54' było już 3:0 po drugim trafieniu Krysińskiego. W 58' i 61' minucie kolejne 2 gole na swoim koncie zapisał Toczyński i drużyna z Jabłonnej Lackiej miała już przewagę pięciu bramek nad rywalem.

Na kwadrans przed końcem meczu Czarni zdołali pokonać bramkarza gości za sprawą trafienia Dawida Sałasińskiego jednak końcówka spotkania znów należała do Jabłonianki. W 84' minucie gola zdobył Mateusz Zawadzki, a w 88' czwartą bramkę w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie Jacek Toczyski. Drużyna gospodarzy powiększyła więc swoje posiadanie punktowe do 59 co cały czas pozwala jej liczyć się w walce o najwyższe lokaty w tabeli.

0:2
(0:1)
Wilga Miastków Kościelny
26' Patryk Chudek
88' Szymon Wasilka
0:5
(0:3)
24' Krystian Parzyszek
35' Jakub Kowalski
45' Bartłomiej Szczęśniak
50' Damian Matysiak
68' Damian Matysiak
1:3
(1:1)
7' Stodulski Albert
18' Vitalii Burko
62' Łukasz Mianowicz
73' Paweł Dawidowski
Tomasz Niedziałek 90'+2
14' Dorian Zając
75' Dorian Zając
1:1
(0:0)
Polonez Mordy
Michał Zawistowski 79'
72' Marcin Izdebski
Jacek Toczyski 88'
74' Dawid Sałasiński