Podsumowanie 28. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

W miniony weekend poznaliśmy rozstrzygnięcia 28. kolejki spotkań w siedleckiej lidze okręgowej, a co za tym idzie znamy już pierwszą drużynę, która zapewniła sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nie było tu większej niespodzianki i z awansu mogą już cieszyć się piłkarze Mazovii II Mińsk Mazowiecki.

Podopieczni trenera Wojciecha Cieślickiego nie mieli większych problemów w ubiegłą sobotę by pokonać drużynę Kosovii Kosów Lacki grając na jej terenie. Prowadzenie Mazovii już w 24' minucie dał Kacper Walas dzięki czemu jego ekipa mogła kontrolować przebieg spotkania. Losy meczu zostały rozstrzygnięte w drugiej połowie gdy na przestrzeni dwóch minut goście dołożyli kolejne 2 gole. W 68' minucie celne trafienie zaliczył Aleksander Dzięcielski, a w 69' drugą bramkę na swoim koncie zapisał Kacper Walas. Wynik spotkania na 0:4 ustalił na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Bartosz Rudyk

Mazovia II dzięki wygranej dopisała na swoje konto kolejne 3 punkty co zapewniło jej powiększenie przewagi nad trzecim w tabeli Orłem Unin do 6 "oczek" i tym samym pewność, że nawet gdyby Orzeł wygrał 2 ostatnie mecze, a mińszczanie przegrali, to bilans bezpośrednich konfrontacji sprawia, że to "maza" będzie wyżej notowana. Gratulujemy awansu :)

Orzeł Unin
2:3
(1:2)
Jabłonianka Jabłonna Lacka
Łukasz Piesio 36'
Denis Dobrowolski 64'
11' Patryk Wyrozębski
20' Maciej Ołtarzewski
49' Piotr Domański
Szymon Wasilka 45'
8' Jakub Grodzicki
37' Dominik Piekutowski
70' Jakub Bobryk
Kosovia Kosów Lacki
0:4
(0:1)
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
24' Kacper Walas
68' Aleksander Dzięcielski
69' Kacper Walas
82' Bartosz Rudyk
Polonez Mordy
1:2
(0:2)
Hutnik Huta Czechy
Damian Karpiniuk 63'
6' Cezary Józwicki
20' Mateusz Rękawek
Fenix Siennica
Michał Mularczyk 65' Michał Mularczyk 39' (samobójcza)
25' Daniel Świerżewski
42' Daniel Świerżewski
55' Piotr Parobczyk
Kolektyw Oleśnica
1:5
(1:4)
Watra Mrozy
9' Jerzy Kowalczyk (samobójcza)
2' Marcin Kowalczyk
31' Marcin Kowalczyk
33' Marcin Kowalczyk