Podsumowanie 29. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Mamy za sobą przedostatnią kolejkę spotkań sezonu 2021/22 w siedleckiej lidze okręgowej i znamy już dwie drużyny, które bezpośrednio awansują do wyższej klasy rozgrywkowej. Będą to Mazovia II Mińsk Mazowiecki i Jabłonianka Jabłonna Lacka. Szansy na wywalczenie bezpośredniego awansu nie wykorzystał Orzeł Unin.

Jeszcze na początku sezonu jak również w drugiej jego połowie Orzeł był stawiany w roli jednego z faworytów do zdobycia mistrzostwa ligi i wywalczenia sobie awansu. Wpadki jakie zaliczyła drużyna prowadzona przez trener Marcina Wrzoska w ostatnim czasie, sprawiają, że nawet walka w barażach wcale nie jest pewna.

W miniony weekend Orzeł dosyć niespodziewanie uległ na wyjeździe drużynie MKS Małkinia. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 28' minucie po golu Michała Zawistowskiego. W 55' minucie prowadzenie małkinian podwyższył na 2:0 Adam Najgrodzki. W 68' minucie Orzeł stracił trzeciego gola i zawodnika bowiem za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną z boiska został usunięty Kamil Michalczyk. Wysoką wygraną 4:0 MKS-u przypieczętował w na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Piotr Chlubicki.

Przegrana w Małkini sprawiła, że Orzeł nie może być pewny utrzymania trzeciego miejsca dającego mu prawo gry w barażach. Wszystko zależy od postawy piłkarzy z Siennicy i tego jak zaprezentują się na finiszu sezonu.

Filip Kąca 71'
54' Dorian Zając
Wilga Miastków Kościelny
2:1
(1:0)
Szymon Wasilka 24'
Przemysław Kajka 67'
66' Michał Wiśnioch
2:2
(2:0)
Dominik Piekutowski 26'
Jakub Bobryk 45'+2
71' Michał Licbarski
90'+4 Michał Licbarski
Jabłonianka Jabłonna Lacka
3:0
(1:0)
Grzegorz Przesmycki 20'
Patryk Wyrozębski 90'
58' Paweł Maksymiak (samobójcza)
0:4
(0:0)
60' Przemysław Ryczkowski
72' Jakub Pliszka
78' Przemysław Ryczkowski
80' Radosław Replin
2:2
(1:1)
Polonez Mordy
Tomasz Witowski 4'
Kacper Piętka 50'
24' Sebastian Waszczuk
69' Sebastian Waszczuk