Podsumowanie 16. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

W miniony weekend została zainaugurowana runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2022/23 w siedleckiej lidze okręgowej. Z powodu złego stanu boiska nie odbyło się jedno z zaplanowanych spotkań, a konkretnie to z udziałem Wektry Zbuczyn i Czarnych Węgrów. Pozostałe 7 odbyło się bez większych problemów.

W pierwszym oficjalnym meczu w tym roku punkty stracił lider tabeli Orzeł Unin, który bezbramkowo zremisował ze znacznie niżej notowaną drużyną MKS Małkinia. Dużą niespodzianką jest także wygrana przedostatniej ekipy minionej rundy czyli Wilgi Miastków Kościelny, która pokonała na własnym terenie 3:2 zajmującego czwarte miejsce ULKS Gołąbek. Gospodarze pierwszego gola zdobyli już w pierwszej minucie, a jego autorem był Jakub Biedrzycki. Ten sam zawodnik zapewnił Wildze zwycięstwo zdobywając swojego drugiego gola w 88' minucie gdy wynik wskazywał remis 2:2.

Bobryk Jakub 83'
62' Ryczkowski Przemysław
Jaworski Michał 90'+5
37' Zalewski Łukasz
64' Zalewski Łukasz
0:1
(0:1)
42' Dawid Ułasiuk
2:1
(0:0)
Słowik Rafał 62'
Słowik Rafał 84'
90'+1 Pawlak Konrad
2:2
(1:1)
Tosiński Kacper 12'
Pazdyga Daniel 18' (samobójcza)
Mularczyk Michał 54'
75' Stanisławowski Kamil
Biedrzycki Jakub 81'
18' Polovskyi Roman
45'+2 Chmielewski Maciej

Pauzuje: Zryw Sobolew