Sęp - Błękitni Stoczek Węgrowski: pewna wygrana 4:0 w pierwszym meczu na własnym boisku

Udanie zainaugurowali wiosenne występy na własnym boisku piłkarze Sępa Żelechów. W niedzielne popołudnie po dobrej i skutecznej grze pokonali oni 4:0 drużynę Błękitnych Stoczek Węgrowski, a dwa trafienia na swoim koncie zapisał Mateusz Szwej.

Początek meczu był dosyć wyrównany, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Z upływem minut zarysowywała się jednak przewaga Sępa i z czasem doczekaliśmy się pierwszych groźnych akcji podbramkowych. W 28' minucie Robert Całka zakończył akcję lewym skrzydłem oddając celny strzał z narożnika pola karnego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 1:0. Zaledwie dwie minuty później błąd popełnił bramkarz przyjezdnych Adam Lipka-Chudziński. Po uderzeniu Michała Jaworskiego z piętnastego metra piłka trafiła w słupek po czym odbiła się od golkipera Błękitnych i wylądowała w bramce. Niespełna 10 minut później na uderzenie z 18. metra zdecydował się Mateusz Szwej. Piłka poszybowała tuż pod poprzeczkę i wpadła do siatki rywali. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Sępa 3:0.

Po zmianie stron podopieczni trenera Roberta Barańskiego cały czas przeważali i starali się atakować. Ostatecznie w tej części meczu kibice obejrzeli tylko jedno trafienie, a jego autorem był Mateusz Szwej, który w 50' minucie ponownie uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza ze Stoczka Węgrowskiego. Sęp w całym spotkaniu był zdecydowanie skuteczniejszy o czym świadczy wysoka wygrana 4:0. Goście mimo wszystko zaprezentowali się z dobrej strony. Często starali się atakować i zagrażać bramce strzeżonej przez Jana Barańskiego jednak szczęście i skuteczność były tego dnia zdecydowanie po stronie gospodarzy.

Szwej Mateusz 50'
30' Adam Lipka-Chudzik (samobójcza)

Sęp: Barański J. (80' Deja P.) - Grzyb M. (71' Chudek M.), Mazurek P., Parzyszek M., Jaworski S. (71' Wdowiak B.) - Jaworski M., Szwej Sz., Kot A. (73' Zegadło S.), Słyk Sz. - Całka R. (76' Miszkurka M.), Stodulski A. (71' Bożek A.)

Błękitni: Lipka-Chudzik A. - Oljasz C., Nowak R. (78' Kocon R.), Ślusarz P. (80' Wycech P.), Gago Z. - Pasanik W., Janiszewski K., Mateusiak K., Oniśk S. - Oniśk Ł., Wierzbicki Ł. (78' Jakubisiak T.)

Pomeczowa wypowiedź trenera

Dziś po meczu mamy o 3 punkty więcej i dalej chcemy wygrywać. Cieszy ambitna postawa drużyny i to, że mogła zagrać cała 18-osobowa kadra.