Sęp - MKS Małkinia: wygrana 4:0 po meczu wielu niewykorzystanych sytuacji bramkowych

W meczu 11. kolejki spotkań Sęp Żelechów pokonał na własnym terenie 4:0 drużynę MKS Małkinia. Prowadzenie naszej drużynie zapewnił w 45' minucie Kuba Gałkowski, a w drugiej połowie podwyższyli je Damian Grzyb, ponownie Gałkowski i Albert Bożek. Obie strony nie wykorzystały w tym meczu kilkunastu doskonałych okazji bramkowych.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Sępa po golu Kuby Gałkowskiego w45' minucie ale akcji bramkowych było zdecydowanie więcej. Warto dodać, że kilkadziesiąt sekund przed stratą bramki zawodnik gości nie trafił do pustej bramki uderzając głową piłkę i posyłając ją w poprzeczkę.

Po zmianie stron przez kilka minut przeważali przyjezdni jednak szybko Sęp odzyskał kontrolę i przewagę w meczu co sprawiło, że podopieczni trenera Tomasza Gugały zaczęli stwarzać sobie coraz groźniejsze sytuacje pod bramką małkinian. Po jednej z nich w polu karnym został sfaulowany Albert Stodulski za co sędzia odgwizdał rzut karny. Do wykonania "jedenastki" podszedł Kuba Gałkowski i uderzył w prawy górny róg jednak Sekuła zdołał wybronić piłkę. W 74' minucie skuteczność nie zwiodła Damiana Grzyba, który wykorzystał podanie od Stodulskiego i pewnie uderzył z 14. metra, podwyższając prowadzenie Sępa na 2:0.

W ostatnich dwudziestu minutach meczu Sęp już dominował na boisku i było tylko kwestią czasu gdy podwyższy prowadzenie. W 84' minucie w roli asystującego ponownie wystąpił Stodulski, który dograł piłkę do Gałkowskiego, a ten prawie kopiując poprzednie celne uderzenie Grzyba, posłał piłkę do bramki MKS-u. Niespełna 180 sekund później Sęp prowadził już 4:0 po tym jak prostopadłe podanie wykorzystał Albert Bożek wbiegając w pole karne gości i celnie uderzając tuż przy prawym słupku. Goście mieli jeszcze szansę na zdobycie honorowego trafienia w ostatnich minutach spotkania ale podobnie jak w pierwszej połowie po uderzeniu piłki głową przez jednego z piłkarzy futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem Sępa 4:0 i z pewnością można i trzeba być zadowolonym z tego wyniku. Gdyby jednak skuteczność była nieco wyższa tego dnia w wykonaniu naszych zawodników to z pewnością goli byłoby dużo więcej.