ŻS: Piłkarze Sępa Żelechów mogą być rewelacją ligi okręgowej

Marcin Sągol

Tytuł newsa - bardzo optymistyczny - pochodzi z nowego numeru Życia Siedleckiego, w którym ukazał się krótki artykuł na temat przygotowań drużyny Sępa Żelechów do nowego sezonu. Oto co możemy w nim przeczytać:

„Piłkarze Sępa Żelechów mogą być rewelacją ligi okręgowej.

Do sezonu przygotowywać się będą na obozie w Bieszczadach. W sparingach zagrają m.in. z 3-ligowymi Radomiakiem Radom i Pogonią Siedlce. Nowy trener Armin Tomala rozpoczął pracę od przeglądu kadry. W niedzielę w gierce wewnętrznej wzięło udział 23 zawodników. - To było takie zapoznawcze spotkanie. Wystąpili juniorzy z rocznika 92 oraz seniorzy. Część piłkarzy jest jeszcze na wakacjach. Inni jak np. Szulc borykają się z kontuzją – powiedział szkoleniowiec. Godzinny test-mecz zakończy się remisem 1:1, a w „starszej” drużynie zagrali m.in. Sągol, M. Skwarek i K. Owczarczyk.

Między bramkami pojawili się młodzi Beczek i Sergiel. Sęp będzie szukał dla nich bardziej doświadczonego i ogranego konkurenta. Karierę zamierza zakończyć 40-letni Frankowski. - Dołączy jeszcze 2-3 piłkarzy. Mam nadzieję, że obecni pozostaną. Chęć gry zadeklarował mieszkający w Warszawie Szulc. Pomogę mu załatwić dodatkowe treningi w stolicy – przyznał trener żelechowian.

Już w sobotę, 11 lipca o godz. 18:00 (mecz został przełożony na niedzielę 12 lipca, godz. 13:00 - dop. soee) Sęp zmierzy się na wyjeździe z przedstawicielem lubelskiej okręgówki – Amatorem Rososz Leopoldów. Kolejnymi przeciwnikami przeciwnikami będą Promnik Łaskarzew, Orzeł Parysów (będzie to Orzeł Łosice - dop. soee) oraz beniaminkowie trzeciej ligi: Radomiak Radom i Pogoń Siedlce. Na obozie w Bieszczadach (30 lipca – 6 sierpnia) podopieczni Tomali mają rozegrać następne dwa sparingi. - Ważne, abyśmy solidnie popracowali podczas przygotowań. Z optymizmem patrzę na mecze ligowe – zakończył 29-letni były szkoleniowiec Amura Wilga.”