Żacy - podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2007/2008.

Marcin Sągol

Występy żaków - rocznik 95/96 - rozpoczęły się dla naszej drużyny bardzo udanie. Pierwszy mecz z Mewą Mińsk Mazowiecki dal nam trzy punkty a na listę strzelców wpisali się M. Krawczyk i A. Salwa. Następne dwie wygrane kolejno 4:0 z Miedzanką Miedzna i Mazovią Mińsk Mazowiecki potwierdziły, że drużyna Sępa jest w dobrej formie a swoje umiejętności strzeleckie udowodnili M. Jaworski oraz J. Mazurek notując po dwa trafienia w każdym z tych spotkań. Passa zwycięstw została podtrzymana w kolejnym meczu z Orłem Łosice jednak prawdziwym sprawdzianem umiejętności naszej drużyny miał być pojedynek z liderem - zespołem z Sokołowa Podlaskiego...

Pierwsza połowa zakończona remisem dawała nam szanse na wywalczenie jakichś punktów. Niestety w drugiej odsłonie nie było już tak dobrze i nasi żacy stracili aż 3 bramki - trzeba było uznać wyższość gospodarzy. Po porażce z liderem przyszła seria kilku słabszych meczy. O ile następy mecz skromnie wygrany z Pogonią Siedlce mógł cieszyć o tyle kolejne dwa remisy i dwie porażki sprawiły, że nasza pozycja w tabeli uległa dużej zmianie. Na koniec rundy jesiennej udało nam się jeszcze raz dosyć wysoko wygrać (4:0) z Jutrzenką Cegłów a zdobyte trzy punkty zapewniły na ostatecznie 5 pozycję w tabeli.

W jedenastu rozegranych meczach naszym piłkarzom udało się strzelić łącznie 17 bramek. Największą skutecznością wykazali się Michał Jaworski oraz Jacek Mazurek, którzy zdobyli po 5 bramek. Bramkarz żaków 12 razy musiał wyjmować piłkę z siatki z czego aż 4 razy w meczu liderem tj. Sokołowem Podlaskim. Piąta lokata w tabeli jest zadowalająca jednak po pierwszych meczach w tej rundzie z pewnością większość z nas liczyła na więcej. Pierwsza lokata będzie już raczej nieosiągalna dla naszej ekipy w rundzie wiosennej jednak o drugą możemy jak najbardziej walczyć gdyż mamy tylko 4 punkty straty.

 

Strzelcy:
 
Michał Jaworski - 5 goli
Jacek Mazurek - 5 goli
Mateusz Krawczyk - 3 gole
Adrian Salwa - 2 gole

 

Wojciech Woźniak,

Albert Stodulsk - po 1 bramce

 
Rozegrane mecze:
 
2:1 (1:1) Mewa Mińsk Maz (bramki: M. Krawczyk, A. Salwa - po 1)
4:0 (4:0) Miedzanka Miedzna (bramki: M. Jaworski, J. Mazurek - po 2)
4:0 (1:0) Mazovia Mińsk M. (bramki: M. Jaworski, J. Mazurek - po 2)
1:0 (0:0) Orzeł Łosice (bramki: A. Salwa - 1)
1:4 (1:1) Sokołów Podlaski (bramki: M. Jaworski)
1:0 (1:0) Pogoń Siedlce (bramki: W. Woźniak - 1)
0:0 (0:0) Promyk Sobolew
0:4 (0:1) Victoria Kałuszyn
0:3 (0:0) UKS 1 Węgrów
0:0 (0:0) Hutnik Huta Czechy
4:0 (1:0)Jutrzenka Cegłów (bramki: M. Krawczyk - 2, J. Mazurek, A. Stodulski - po 1)

 

zekamy więc do przyszłego roku, w którym miejmy nadzieję drużyna żaków zaprezentuje się jeszcze lepiej i uda się jej wywalczyć czołowe miejsca w tabeli.

Opracowane na podstawie informacji, które dostarczył Mateusz Zatyka.