Trampkarze 94/95: drugi mecz, drugie zwycięstwo, dwa karne

W ubiegły weekend rozgrywana była trzecia kolejka spotkań w siedleckiej lidze Tramkarzy 94/95. Spotkanie z udziałem Sępa zostało jednak przełożone i odbyło się ono w dniu dzisiejszym. Podopieczni Grzegorza Frankowskiego zmierzyli się na własnym boisku z Orłem Łosice. Dla naszych piłkarzy był to trzeci występ w obecnym sezonie, natomiast goście rozgrywali dopiero mecz ligowy. W roli faworyta spotkania występowali piłkarze z Żelechowa, którzy w meczu inaugurującym rozgrywki pewnie pokonali Koronę Olszyc 0:3 i zapisali pierwsze 3 punkty na swoim koncie.

Sęp Żelechów: bramka: K. Flisek - obrona: M. Kapczyński, P. Michalik, M. Łukasiak, K. Jaworski - pomoc: J. Kapczyński, J. Mazurek, D. Szymanowski, M. Jaworski - atak: W. Woźniak, A. Salwa - dodatkowo: P. Seroczyński, M. Flisek, A. Stodulski, M. Zatyka, M. Krawczyk, M. Skwarek, M. Jasek, B. Lipiec

Przez pierwsze 5 minut spotkania goście starali się jak najmocniej zaatakować i zdobyć bramkę. Sęp jednak umiejętnie się obronił i po kilku chwilach zaczął przejmować inicjatywę. W końcu udało się naszym juniorom uzyskać przewagę i skonstruować kilka składnych akcji. Niestety dwa uderzenia z dystansu pewnie bronił golkiper z Łosic a po strzel z rzutu wolnego piłka poszybowała ponad bramką.

W przeciągu całej pierwszej połowy goście nie stworzyli akcji, która mogła poważniej zagrozić bramce Fliska. Dopiero około 35 minuty po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego, jeden z niepilnowanych zawodników Orła trafia do bramki Sępa. Goście prowadzą 0:1. Chwilę po wznowieniu gry gospodarze przeprowadzają akcję prawą stroną boiska. Pomocnik Sępa wbiegający w pole karne zostaje sfaulowany a arbiter główny wskazuje jedenastkę. Do piłki podchodzi Jakub Kapczyński i pewnym strzałem doprowadza do remisu (zobacz bramkę). Pierwsza połowa meczy kończy się remisem 1:1

Po zmianie stron w dalszym ciągu zdecydowaną przewagę na boisku miał Sęp. Nasi piłkarze stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji na podwyższenie rezultatu jednak nie udało się umieścić piłki w siatce. Około 65 minuty piłka trafiła pod nogi Jacka Mazurka, który bardzo ładnym strzałem z 18 metrów przelobował bramkarza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później kopia akcji z pierwszej połowy - po akcji lewą stroną w narożniku pola karnego zostaje sfaulowany zawodnik Sępa. Sędzia dyktuje drugi rzut karny. Kolejny raz egzekutorem jedenastki zostaje Jakub Kapczyński i ponownie zdobywa bramkę (zobacz bramkę). Gospodarze prowadzą 3:1!

W ostatnich minutach pomimo zdecydowanej przewagi żelechowian goście stworzyli jeden kontratak, po którym udało im się zdobyć druga bramkę. Do końca regulaminowego czasu gry i doliczonych dwóch minut, wynik tego spotkania nie uległ już mianie. Sęp wygrywa pewnie 3:2.

Korona Olszyc - termin wolny

Początkowo w lidze trampkarzy miało występować 11 zespołów. Z rozgrywek wycofały się jednak Wisła Maciejowice oraz Amur Wilga. Zgodnie z komunikatem OZPN w Siedlcach drużyny, które miały grać mecze z wycofanymi zespołami, będą miały terminy wolne w poszczególnych kolejkach.

UWAGA: zostały uaktualnione profile zawodników występujących w trampkarzach. Aby móc je przejrzeć wystarczy z górnego menu wybrać odpowiednie zakładki.