Ruszają rozgrywki młodzieżowe !

Już w nadchodzący wekeend drużyny młodzieżowe Sępa Żelechów rozegrają swoje pierwsze mecze mistrzowskie w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014. W niedzielę 13.04.2014 drużyny U-17 i U-12 udadzą się do Skórca gdzie U-12 rozegrają swój mecz o godzinie 13.00 natomiast U-17 o godzinie 15.00.

Również w niedzielę 13.04.2014 drużyna U-10 Sępa Żelechów uda się na mecz do Wielgolasu gdzie swój mecz rozegrają o godzinie 11.00. Debiut w roli trenera drużyny U-12 w oficjalnym meczu zaliczy trener Cezary Krzyśpiak, który współpracę z naszym klubem rozpoczął od stycznia tego roku obejmując właśnie drużynę U-12. Drużynę U-17 bez zmian prowadzi Grzegorz Frankowski, który wraz ze swoimi zawodnikami w okresie przygotowawczym uczestniczył w turnieju halowym w Jeruzalu gdzie wywalczyli II miejsce oraz rozegrali kilka sparingów z Sobolewem ( 1: 1 ), Unią Krzywda ( 2:2 ), Stoczkiem Łukowskim ( 2 : 0 ). Zespół U-12 współpracę z nowym trenerem rozpoczął od wspólnego pobytu na obozie sportowym w Koszarawie a w późniejszym terminie przygotowywali się do rozgrywek poprzez uczestnictwo w turniejach halowych oraz rozgrywanie meczy sparingowych. Zakończeniem okresu przygotowawczego był turniej w Żelechowie rozegrany na boisku naturalnym. Na mocy stosownego porozumienia Klubu Sportowego "Sęp" w Żelechowie i Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie przy ul. Ogrodowej nawiązana została współpraca w zakresie szkolenia i organizacji rozgrywek drużyny U-10. Na mocy powyższego porozumienia Klub Sportowy "Sęp" prowadził będzie dla tej grupy wiekowej rozgrywki mistrzowskie natomiast Zespół Szkół dla grupy tej zapewnia wykwalifikowanego trenera którym obecnie jest Tomasz Gugała. W rozgrywkach ligowych drużyna ta występować będzie pod nazwą KS "Sęp" Żelechów. Od marca tego roku w ramach naszego klubu rozpoczęło działalność przedszkole piłkarskie. W grupie tej trenują chłopcy urodzeni w latach 2006/2007. Zajęcia w tej grupie prowadzone są dwa razy w tygodniu i mają na celu wprowadzenie dzieci w podstawy dyscypliny sportu piłka nożna. Zajęcia w tej grupie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Zajęcia prowadzą Trener Piotr Szymański wraz z Asystentem Pawłem Mazurkiem, który ukończył z pozytywnym wynikiem kurs trenerski organizowany przez OZPN Siedlce i tym samym zdobył uprawnienia trenera. Obecnie Paweł Mazurek prowadzi również zajęcia z grupą chłopców urodzonych w latach 2000/2001 w celu przygotowania tej drużyny do zgłoszenia w rozgrywkach mistrzowskich nowego sezonu piłkarskiego 2014/2015. W chwili obecnej Klub Sportowy "Sęp" w Żelechowie prowadzi rozgrywki oraz szkolenie dla połączonych grup wiekowych U-17 (97,98,99), U-14 (2000/2001), U-12 (2002/2003), U-10 (2004/2005), U-8 (2006/2007). W nadchodzącej rundzie wiosennej sezonu piłkarskiego 2013/2014 wszystkim młodym piłkarzom oraz ich trenerom życzymy samych sukcesów, wygranych oraz awansu sportowego.