Zakończenie sezonu 2013/2014 grup młodzieżowych Sępa Żelechów.

W dniu dzisiejszym ostatni mecz sezonu piłkarskiego 2013/2014 rozegrali zawodnicy Sępa Żelechów w kategorii U-10 kończąc tym samych rozgrywki młodzieżowe naszego klubu. Zawodnicy U-10 ostatni swój mecz rozegrali w Siedlcach z tamtejszą 9 Siedlce. Nasi zawodnicy pewnie wygrali ten mecz wynikiem 2 : 10. Po tej wygranej według moich obliczeń zawodnicy Sępa w końcowej klasyfikacji zajęli II miejsce w tabeli ustępując pierwsze miejsce Podlasiu Sokołów Podlaski tylko z uwagi na lepszy stosunek zdobytych bramek. Podlasie zdobytych bramek przed 20 kolejką posiadało 101 natomiast Sęp 63. Dodając 10 bramek z dzisiejszego meczu jest to 73 więc pomimo identycznej liczby punktów zdobytych 46 ( po 19 kolejkach ) i dwóch meczach wygranych z Podlasiem sezon nasi zawodnicy zakończą na II miejscu. Trudno jest sądzić, że w dniu dzisiejszym w ramach 20 kolejki Podlasie przegrało z Zorzą Sterdyń. Gdyby jednak tak się stało albo padł by remis wtedy zawodnicy Sępa będą samodzielnymi zwycięzcami ligi orlików U-10. Nawet jeżeli nasi zawodnicy zakończą rozgrywki na II miejscu należą im się bardzo duże gratulacje gdyż wynik ten osiągnęli we wspaniałym stylu. Na wynik ten zapracowali swoją pracą sami zawodnicy, trener Tomasz Gugała i liczna grupa zaangażowanych w życie drużyny rodziców naszych młodych zawodników. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych .

Juniorzy młodsi U-17 Sępa Żelechów pod wodzą trenera Grzegorza Frankowskiego rozgrywki sezonu piłkarskiego 2013/2014 zakończyli na III miejscu.

Postawa naszych zawodników i ich zaangażowanie daje podstawy do tego aby mieć pewność że na zapleczu drużyny seniorów prowadzone jest prawidłowe szkolenie i przygotowanie kolejnych zawodników którzy już niebawem będą wprowadzani do zespołu seniorów.

Młodzicy U-12 Sępa Żelechów pod wodzą trenera Cezarego Krzyśpiaka rozgrywki sezonu piłkarskiego 2013/2014 zakończyli na IV miejscu.

W grupie tej na szczególne uznanie zasługuje postawa i zaangażowanie w pracę ukierunkowaną na podnoszenie poziomu sportowego trenera Cezarego Krzyśpiaka. Cezary Krzyśpiak pracę z grupą U-12 rozpoczął wiosną tego roku i w rundzie wiosennej osiągnął bardzo dobry wynik sportowy uznając wyższość tylko będącej poza zasięgiem Pogoni Siedlce i 9 Siedlce po minimalnej przegranej 1 : 0 w Siedlcach.

Na zakończenie jeszcze raz gratulujemy zawodnikom i trenerom osiągniętych wyników sportowych w zakończonym sezonie piłkarskim i życzymy samych sukcesów oraz jak najmniej kontuzji w nowym sezonie 2014/2015.