Zakłady: aktualizacja i reset systemu

Okres testowania systemu zakładów, który miał na celu sprawdzenie czy nie zawiera on żadnych poważnych błędów dobiegł końca. Udało się poprawić kilka usterek, które miały dosyć znaczący wpływ na funkcjonowanie całego skryptu. Być może nie wszystkie błędy zostały już wykryte, ale na dzień dzisiejszy nie mam informacji o tym, by ktoś z Was dostrzegł jakieś nowe. Tak jak informował kilkanaście dni temu, po zakończeniu okresu próbnego wszystkie z dotychczasowych zakładów zostają usunięte i proces typowania wyników zaczynamy od początku.

Reset systemu typowania wyników sprawił, że informacje o dodanych wcześniej meczach, postawionych zakładach oraz dodanych komentarzach zostały usunięte! Od dzisiaj do typowania dodawane będą wyłącznie prawdziwe mecze, między innymi z ligi okręgowej, wybrane spotkania lig zagranicznych, pucharów europejskich oraz turniejów międzynarodowych.

Dosyć istotną zmianą jest interpretacja wyniku końcowego spotkania. Dotychczas brane były pod uwagę zarówno dogrywka jak i rzuty karne przy podliczaniu wyniku. Tym razem wynik końcowy, na podstawie którego będą przeliczane zakłady, zostanie obliczony na podstawie bramek zdobytych przez oba zespoły w regulaminowym czasie gry (90 minut) plus ewentualnie doliczony czas gry (nie będą brane pod uwagę bramki zdobyte w dogrywce lub rzutach karnych).

Kwestia dostępnych funduszy nie zmieniła się. Każdy użytkownik otrzymuje ponownie 100 zł (zmieniła się jedynie waluta, tj. euro zostało zastąpione złotówkami), które może wykorzystać do obstawiania wyników poszczególnych spotkań. Minimalna stawka jaką należy postawić podczas typowania wyniku to 1zł, natomiast maksymalna to dostępny w danej chwili kapitał (przez kapitał należy rozumieć kwotę, która pozostała na koncie użytkownika po odjęciu sumy jaka została postawiona już na wybrane mecze). Ci z Was którym szczęście nie będzie z początku sprzyjało podczas obstawiania meczów, nie muszą się zbytnio przejmować. Konto każdego użytkownika, którego kapitał po przeliczeniu zakładów będzie mniejszy niż 1zł, zostanie zasilone nowymi 20zł i typowanie będzie w dalszym ciągu możliwe :) W najbliższych dniach zostanie dodana również podstrona, na której będziecie mogli znaleźć listę osób najlepiej typujących.

Po szczegółowe informacje na temat systemu odsyłam do poprzedniej wiadomości, tj. Zakłady: typuj, obstawiaj, wygrywaj, gdzie znajdziecie szerzej opisany sposób jego funkcjonowania. Na koniec chciałem jeszcze zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy i życzyć wszystkim dużych wygranych :D