Zakłady: zmiana systemu uzupełniania łącznego kapitału

W dniu dzisiejszym został zmieniony system uzupełniania łącznego kapitału użytkowników typujących wyniki meczów. Dotychczas każda osoba, której łączny kapitał (kapitał dostępny plus suma aktualnie postawionych pieniędzy ) był mniejszy od 1zł, automatycznie zyskiwała podczas przeliczenia wyniku przynajmniej jednego meczu dodatkowe 20zł. Rozwiązanie to miało wiele minusów i zdecydowanie utrudniało wybicie się w rankingu po kilku nieudanych typowaniach, a dodatkowo niskie środki na koncie uniemożliwiały często obstawienie dostępnych danego dnia spotkań.

Od dnia dzisiejszego system uzupełniania środków na koncie użytkownika będzie działał następująco: po każdym przeliczeniu wyników danego meczu zostanie sprawdzone jaki łączny kapitał posiada użytkownik. Jeżeli będzie on większy od 100zł żadne zmiany nie zostaną wprowadzone. Natomiast jeżeli łączny kapitał będzie mniejszy od 100 zł, do konta użytkownika zostanie dopisana kwota, która uzupełni go właśnie do równych 100zł.

Przykład: użytkownik posiada łączny kapitał 67zł (w tym załóżmy 20zł dostępnego kapitału i 47zł postawione na wybrane mecze). Następuje przeliczenie wyników danego meczu. Zostaje sprawdzone jaki łączny kapitał posiada użytkownik po przeliczeniu zakładów (załóżmy, że użytkownik nie trafił wyniku i przegrał na danym meczu 15zł). W tym momencie użytkownik posiada 20zł dostępnego kapitału oraz 32zł (47zł - 15zł które przegrał) postawione na wybrane mecze. Następuje więc uzupełnienie konta użytkownika o 48zł ponieważ o tyle musi zostać uzupełniony łączny kapitał (20zł + 32zł) aby wynosił 100zł.

Mam nadzieję, że taki system uzupełniania kapitału będzie Wam odpowiadał (jeżeli nie, zostaną wprowadzone poprawki). Jak zawsze po zmianach w kodzie skryptu proszę o informowanie mnie jeżeli napotkacie jakiś błędy w jego działaniu. Przy okazji tych zmian została trochę zmieniona struktura bazy danych, dzięki czemu wyświetlanie rankingu typujących powinno być zdecydowanie szybsze. Powodzenia w obstawianiu wyników spotkań :)