W siedleckiej lidze okręgowej w sezonie 2022/23 zagra tylko 15 drużyn

Marcin Sągol

Oficjalnie nasza liga miała w nadchodzącym sezonie liczyć 16 drużyn. Dosyć nieoczekiwanie okazało się jednak, że Polonez Mordy nie przystąpi do rozgrywek. Jak możemy przeczytać na profilu drużyny na FB, przyczyną były między innymi problemy kadrowe.

Niestety po 7 latach funkcjonowania obecnego jeszcze zarządu jesteśmy zmuszeni do wycofania z rozgrywek w zbliżającym sezonie. Zainteresowani Polonezem zapewne wiedzą, że cały poprzedni sezon był bardzo nieudany pod względem sportowym. Mimo prób odbudowy kadry nie udało nam się zebrać wystarczającej ilości graczy na nowy sezon ligi okręgowej. A rozpoczęcie i nie dogranie ligi skutkowałoby dużymi karami finansowymi wynikającymi z regulaminu MZPN. A na to nie możemy sobie pozwolić. My, jako zarząd w najbliższym czasie podamy się do dymisji...

Źródło: Klub Sportowy Polonez Mordy

Zgodnie z regulaminem rozgrywek drużyny Poloneza Mordy nie zastąpi żadna inna z niższej ligi. W związku z tym zespoły, które w danej kolejce miały rozegrać spotkanie z Polonezem, będą go wygrywały przez walkower.