Czas podsumowań.

Wojtek Woźniak

Runda jesienna sezonu piłkarskiego 2012/2013 dobiegła końca. Nadszedł czas podsumowań i odpoczynku. Podsumowania rozpocznę od drużyny seniorów . Następnie podsumowywane będą dokonania kolejnych grup wiekowych.

Drużyna seniorów Sępa Żelechów do rozgrywek przystąpiła pod wodzą nowego, grającego trenera Marcina Cieśli. Marcin Cieśla został przed startem sezonu pozyskany do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego ze Zrywu Sobolew. Również na zasadzie transferów definitywnych pozyskani zostali obrońcy Bartosz Zackiewicz ( Zryw Sobolew ) oraz Wojciech Borkowski ( Promnik Łaskarzew ).

Po półrocznym wypożyczeniu do Wilgi Garwolin wrócił bramkarz Cezary Jakubaszek.

W rundzie jesiennej Sęp rozegrał 15 meczy. W 15 meczach zawodnicy zdobyli 16 punktów co dało nam na półmetku rozgrywek 12 miejsce ( w przypadku wygranych w zaległych meczach Miastkowa i Łosic możemy spaść na miejsce 14 ). Odnieśliśmy 5 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek. Wszystkie wygrane zaliczyliśmy w meczach w Żelechowie. W Żelechowie zaliczyliśmy również jeden remis ( Podlasie Sokołów Podlaski ) Niestety 6 porażek odnieśliśmy na meczach wyjazdowych i 3 w meczach w Żelechowie. We wszystkich meczach zdobyliśmy 18 bramek a straciliśmy 27. W meczach w Żelechowie zdobyliśmy 13 a straciliśmy 7 bramek. W meczach wyjazdowych zdobyliśmy 5 a straciliśmy 20 bramek. Najwyższą wygraną w Żelechowie odnieśliśmy z ŁKS Łochów 3 : 0, najwyższą porażkę w Żelechowie ponieśliśmy z Mazovią Mińsk Mazowiecki 0 : 3 . Na wyjeździe niestety nie wygraliśmy a najwyższą porażkę ponieśliśmy w meczu z Jabłonianką 5 : 0. Największą wpadkę zaliczyliśmy w Żelechowie w przegranym 0 : 1 meczu z Łosicami. Najlepszy mecz pomimo przegranej to mecz wyjazdowy z Naprzodem Skórzec. Największa bolączka naszych zawodników to w dalszym ciągu skuteczność. Jeżeli wykorzystali byśmy połowę sytuacji bramkowych jakie sobie stwarzaliśmy na pewno nasza pozycja w tabeli była by zdecydowanie wyższa. Na pewno trzeba podkreślić bardzo dobrą atmosferę jaką zbudował trener Marcin Cieśla w drużynie. Atmosfera ta przekłada się na frekwencję na treningach i meczach. Drużyna Sępa w tej rundzie była najmłodszą drużyną w lidze co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W rundzie jesiennej dla Sępa strzelali:

Norbert Brych – 5, Paweł Mazurek – 4, Michał Skwarek – 3, Kuba Cegiełka – 2, Mateusz Kwiatkowski – 2, Marcin Cieśla – 1, Piotr Skwarek – 1.

Najczęściej wychodzili w podstawowej 11

Frankowski Grzegorz, Cieśla Marcin, Borkowski Wojciech, Zackiewicz Bartek, Kwiatkowski Mateusz, Mazurek Paweł, Michalik Paweł, Cegiełka Kuba, Skwarek Piotr, Mazurek Jacek i Norbert Brych.

Pozostali zawodnicy grający w rundzie jesiennej

Pawlak Karol, Seroczyński Patryk, Kiliszek Konrad, Kapczyński Bartek, Marchlak Łukasz, Goliszewski Patryk, Leszek Konrad, Rudzki Jarosław, Łukasiak Jarosław, Szulc Marcin, Pogorzelski Piotr, Deres Sebastian, Deres Łukasz, Szopa Daniel oraz Gajownik Jacek.

Niestety w rundzie jesiennej nawet na minutę na boisku nie pojawił się Marcin Jaśkiewicz, który w przerwie letniej w trakcie gry rekreacyjnej nabawił się bardzo poważnej kontuzji kolana. Wszystko wskazuje na to, że w zimę Marcin będzie zmuszony poddać się zabiegowi operacyjnemu co stawia pod wielkim znakiem zapytania powrót Marcina na boisko w rundzie wiosennej. Po kontuzjach z różnym szczęściem na boisko wracali Marcin Szulc i Jarosław Łukasiak. W trakcie rundy z powodu kontuzji ze składu wypadł Jacek Gajownik.

Przed zawodnikami i trenerem okres roztrenowania a potem przerwa zimowa, święta i nowy rok. Prawdopodobnie w połowie stycznia 2013 roku rozpoczną się przygotowania do rundy wiosennej.