Wyniki 25. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2017/18

Wraz z 25. kolejką spotkań poznaliśmy pierwszą drużynę, która zgromadziła na swoim koncie ponad 50 punktów (dokładnie 52) w obecnym sezonie, a jest nią aktualny lider - Orzeł Unin. Drużyna prowadzona przez trenera Janusza Kowalskiego pokonała w miniony weekend na wyjeździe 2:0 Jabłoniankę Jabłonna Lacka.

Zdecydowanie mniej szczęścia miała drużyna Sępa Żelechów, która w mocno okrojonym składzie (między innymi bez dwóch podstawowych bramkarzy) udała się na wyjazd to Jartyporów. Już początek spotkania pokazał, że wywalczenie punktów z Tafjunem nie będzie łatwym zadaniem. Stracona bramka w piątej minucie z pewnością nie napawała optymizmem. Gospodarze decydujące ciosy wyprowadzili na 20 minut przed końcem meczu i ustaili wynik spotkania na 3:0. Niestety ta porażka sprawiła, że Sęp pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli i w sytuacji gdy inne ekipy z dolnej strefy zdobywają punkty, szanse na utrzymanie powoli zaczynają się oddalać. Mimo to do końca sezonu pozostaje jeszcze 5 meczów i jeżeli uda się w nich wywalczyć punkty - głównie z bezpośrendimi rywalami w walce o pozostanie w lidze - to być może najbliższy sezon podopieczni Andrzeja Goliszewskiego spędzą ponownie w "okręgówce".

Wszystko wskazuje na to, że losy tytułu mistrzowskiego będą się rozstrygały w ostatnich spotkaniach sezonu. W chwili obecnej w czołówce tabeli panuje duży ścisk i na zajęcie pierwszego miejsca szanse ma kilka drużyn. Czteropunktowa przewaga jaką wypracował sobie Orzeł Unin - aktulany lider - nad pozostałymi drużynami sprawia, że jest on obecnie w najlepszej sytuacji jednak przyglądając się wynikom poszczególnych spotkań w obecnym sezonie można powiedzieć iż jest to dużo i mało :) Przed Orłem jeszcze niełatwe mecze z Czarnymi Węgrów, Zrywem Sobolew czy Tajfunem Jartypory. Czy podopieczni Janusza Kowalskiego zdołają utrzymać przewagę? Przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Wilga Miastków Kościelny 5:0 (2:0) Kolektyw Oleśnica
19' Biedrzycki J., 40' Kruk H., 64', 81' Domański P., 68' Zieliński M.

Hutnik Huta Czechy 2:1 (1:0) Mazovia II Mińsk Mazowiecki
43' Szostak K., 90'+1 Szostak P. - 62' Tokaj M.

Jabłonianka Jabłonna Lacka 0:2 (0:1) Orzeł Unin
25' Przybyszewski S., 48' Szczęśniak D.

Zryw Sobolew 0:0 (0:0) Fenix Siennica

Płomień Dębe Wielkie 1:2 (0:0) Podlasie Sokołów Podlaski
88' Malesa M. - 59' Kobus D., 78' Osial P.

Watra Mrozy 3:0 (3:0) Wektra Zbuczyn
17' Wronowski J., 36' Serwatka D., 44' Wronowski J.

Czarni Węgrów 4:1 (0:1) Victoria Kałuszyn
54' Komosa R., Supleński Ł., 73', 83' Bartoszewski M. - 12' Madziar I.

Tajfun Jartypory 3:0 (1:0) Sęp Żelechów
5' Laskowski M.., 68' Żelazowski D., 69' Pełka J.