Podsumowanie 11. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Za nami niezwykle ciekawy piłkarski weekend w siedleckiej lidze okręgowej. Mecze 11. kolejki spotkań przyniosły ze sobą sporo ciekawych rozstrzygnięć. Punkty stracił Orzeł Unin, na pozycji lidera umocniła się drużyna Fenixa Siennica, a z drugiej wygranej w sezonie mogli cieszyć się piłkarze Hutnika Huta Czechy.

O wielkim pechu mogą mówić piłkarze Orła Unin, którzy w sobotę grali na wyjeździe z Watrą Mrozy. Praktycznie cały mecz układał się po ich myśli bowiem już w 26' minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Damiana Matysiaka. Tuż przed przerwą drugiego gola dołożył jeszcze Cezary Jakubaszek i podopieczni Marcina Wrzoska mieli solidną zaliczkę przed drugą połową spotkania. Po zmianie stron upływające minuty nie przynosiły zmiany wyniku. Gdy już wydawało się, że Orzeł utrzyma prowadzenie wypracowane w pierwszej połowie w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę kontaktową dla Watry zdobył Filip Kąca. Na domiar złego w czwartej minucie doliczonego czasu gry duży pech spotkał Huberta Winka, który nieszczęśliwie posłał piłkę do własnej bramki i wynik zmienił się niespodziewanie na 2:2.

Drużyna z Unina straciła drugi raz z rzędu punkty na czym zyskał Fenix Siennica, który pokonał w niedzielę 4:1 Kosovię Kosów Lacki. Wygrana ta pozwoliła drużynie z Siennicy powiększyć do trzech punktów przewagę nad Orłem i być może już niebawem okaże się, że był to duży krok w kierunku wywalczenia mistrzostwa jesieni w siedleckiej lidze okręgowej.

Hutnik Huta Czechy zanotował drugą wygraną w obecnym sezonie pokonując 2:0 drużynę Kolektywu Oleśnica. Wynik spotkania otworzył w 33' minucie Mateusz Zawadaka, a drugie trafienie dołożył Wojciech Jonczak w 69' minucie. Dzięki zwycięstwu i wywalczeniu trzech punktów Hutnik nieznacznie poprawił swoją pozycję w ligowej tabeli awansując na 13. miejsce.

Filip Kąca 90'
26' Damian Matysiak
45' Cezary Jakubaszek
90'+4 Hubert Winek (samobójcza)
0:4
(0:1)
39' Marcin Kuć
65' Dorian Zając
68' Dorian Zając
76' Gabriel Konopka
Maciej Ołtarzewski 85'
62' Paweł Cichecki
Dariusz Osica 84'
76' Krzysztof Żochowski
3:3
(2:1)
Adam Najgrodzki 17'
Szymon Macioch 22'
Adam Najgrodzki 71'
33' Aleksander Kacprzak
52' Cezary Kruk
90'+3 Przemysław Jasiński
Polonez Mordy
3:5
(2:2)
Michał Barszcz 6'
Mateusz Michalak 36'
Jakub Kozłowski 89'
27' Michał Wiśnioch
32' Karol Zatyka
51' Michał Wiśnioch
64' Damian Kulik
90'+2 Przemysław Komar