Podsumowanie okresu przygotowawczego pierwszej drużyny do sezonu 2022/23

Marcin Sągol

Dobiegła końca krótka letnia przerwa międzysezonowa, a co za tym idzie również okres przygotowawczy do rozpoczynającego się już niebawem sezonu 2022/23. Nasza drużyna rozegrała w ostatnich tygodniach łącznie 6 meczów kontrolnych, z których 5 zakończyło się zwycięstwem, a 1 przegraną.

Minione tygodnie przyniosły ze sobą kilka zmian, które miały znaczny wpływ na funkcjonowanie pierwszej drużyny. Tuż po zakończeniu rozgrywek sezonu 2021/22 dowiedzieliśmy się, że roli szkoleniowca seniorów nie będzie już pełnił Paweł Trojecki, który zdecydował się na pracę w Jastrzębiu Żeliszew, a jego miejsce zajmie trener Tomasz Gugała. Nowy trener już na początku swojej pracy nie miał pewności co do tego czy w kadrze pozostanie bramkarz Igor Ozóg. Ostatecznie okazało się, że nasz podstawowy golkipier z rundy jesiennej zdecydował się opuścić klub. Do gry wrócił natomiast Patryk Seroczyński, który teraz z pewnością będzie numerem 1 w bramce Sępa. Do kadry pierwszej drużyny został zgłoszony także Mateusz Bryl, który jest podstawowym bramkarzem w drużynie juniorów jednak miał już okazję zagrać w dwóch meczach kontrolnych seniorów i z pewnością dostanie swoje szanse na pokazanie się w meczach oficjalnych.

Odejście Igora Ozóga było jedynym ubytkiem w naszej kadrze przed nowym sezonem. Do drużyny dołączyły natomiast dwie "nowe" osoby. Pierwszą z ich jest Łukasz Gendek, który w okresie przygotowawczym był testowany przez trenera Gugałę głównie na pozycji środkowego pomocnika. Drugim piłkarzem, który po dłuższej przerwie wraca do Sępa jest Paweł Mazurek. Paweł to uniwersalny zawodnik, który może grać zarówno na pozycji obrońcy, pomocnika jak i napastnika więc z pewnością będzie bardzo przydatny drużynie. Patrząc całościowo na te zmiany wydaje się więc, że Sęp w nowym sezonie będzie kadrowo silniejszy.

Seniorzy w ostatnim miesiącu rozegrali łącznie 6 sparingów, z których 5 zakończyło się ich wygraną i tylko w konfrontacji z Ruchem Ryki nie udało się osiągnąć korzystnego wyniku. Bilans bramkowy do 29 strzelonych goli i 8 straconych. Najskuteczniejszym piłkarzem okresu przygotowawczego został Kuba Gałkowski, który zdobywał bramki w każdym meczu by łącznie zgromadzić ich na swoim koncie aż 11. Do bramki rywali trafiali także nowi piłkarze Sępa, tj. Łukasz Gendek i Paweł Mazurek co także jest dobrym prognostykiem. W przygotowaniach do nowego sezonu nie mógł w 100% uczestniczyć nasz najlepszy strzelec z minionego sezony czyli Albert Stdulski, który zmagał się z drobnym urazem. Miejmy jednak nadzieję, że Albert szybko wróci do formy i w nadchodzących miesiącach ponownie będzie silnym punktem drużyny.

Pozytywne wyniki w sparingach, które były wynikiem dobrej gry na boisku, sprawiają, że możemy być dobrej myśli przed rozpoczynającym się już w najbliższy weekend 6/7 sierpnia nowym sezonem piłkarskim 2022/23 w siedleckiej lidze okręgowej. Pierwszym oficjalnym meczem naszej drużyny będzie wyjazdowe spotkanie z Kosovią Kosów Lacki. Czekamy z niecierpliwością :)

piątek, 19 maja 2023, 12:00
Sęp Żelechów
2:0
(1:0)
:
:
Wilga II Garwolin
Gałkowski Jakub 34'
Chudek Sebastian 87'
gole
piątek, 19 maja 2023, 12:00
Sęp Żelechów
6:0
(2:0)
:
:
Olimpia Okrzeja
Kowalski Szymon 13'
Gałkowski Jakub 16'
Gałkowski Jakub 49'
Gałkowski Jakub 57'
zawodnik testowany 62'
Gałkowski Jakub 80'
gole
piątek, 19 maja 2023, 12:00
Sęp Żelechów
2:4
(0:3)
:
:
Ruch Ryki
Stodulski Albert 48'
Gałkowski Jakub 55'
gole
3' Bułhak Bartłomiej
17' Darnia Damian
37' Gałązka Marcel
67' Jawoszek Sebastian
piątek, 19 maja 2023, 12:00
Sęp Żelechów
5:1
(1:1)
:
:
Wisła Maciejowice
zawodnik testowany 15'
zawodnik testowany 63'
zawodnik testowany 65'
Gałkowski Jakub 76'
Licbarski Michał 88'
gole
40' Piecek Jakub
piątek, 19 maja 2023, 12:00
Sęp Żelechów
6:1
(2:0)
:
:
Orzeł Parysów
Licbarski Michał 29'
Gałkowski Jakub 33' (k)
Gałkowski Jakub 50' (k)
Gałkowski Jakub 59'
Licbarski Michał 80'
Licbarski Michał 82'
gole
55' 
piątek, 19 maja 2023, 12:00
Kolektyw Oleśnica
2:8
(2:3)
:
:
Sęp Żelechów
gole
Gałkowski Jakub
Seroczyński Patryk
Jaworski Michał
Seroczyński Patryk
Jaworski Michał
Piasecki Marcel
Grzyb Damian
Licbarski Michał