Podsumowanie 1. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Pierwsza kolejka spotkań w nowym sezonie piłkarskim 2022/23 już prawie w całości za nami. W miniony weekend jeden mecz nie mógł się odbyć z powodu złego stanu boiska, a miały się w nim zmierzyć drużyny Kolektywu Oleśnica oraz Jastrzębia Żeliszew. Spotkanie to zostanie rozegrane w późniejszym terminie.

Bardzo dobrze nowy sezon zainaugurowało dwóch beniaminków. Drużyna z Łosic, która w czerwcu zdobyła mistrzostwo A klasy i tym samym wywalczyła sobie prawo gry w lidze okręgowej, udowodniła, że nie będzie dostarczycielem punktów dla innych ekip. Podopieczni trenera Jacka Izdebskiego pokonali w pierwszym meczu 4:1 drużynę Watry Mrozy choć mecz nie zaczął się dla nich najlepiej. Łosiczanie stracili gola w 16' minucie po celnym trafieniu Filipa Kący. Odpowiedzieli jednak już 5 minut później bramką Pawła Sawtyruka i na przerwę schodzili remisując 1:1. W drugiej połowie skuteczność gospodarzy była już zdecydowanie lepsza i do bramki Watry trafiali kolejno Łukasz Naumiuk, Kacper Wyrzykowsk i w doliczonym czasie gry Marcin Marszałek.

Jeszcze lepszą skutecznością wykazała się drużyna z Gołąbka. Wicemistrz A klasy z ubiegłego sezonu z pewnością zaskoczył, pokonując na własnym terenie aż 5:0 Wilgę Miastków Kościelny. Prowadzona przez trenera Krzysztofa Aniszewskiego Wilga przegrywała 0:2 już po pierwszych szesnastu minutach spotkania. W 9' minucie pierwszego gola dla Gołąbka zdobył Marcin Utnicki, a w 16' drugiego dołożył Karol Kruszewski. W drugiej części meczu gospodarze dalej punktowali rywala i tak do bramki Wilgi trafili jeszcze Maciej Chmielewski, ponownie Marcin Utnicki i Michał Piotrowski.

W ubiegły weekend pauzowała drużyna Zrywu Sobolew ze względu na wycofanie się z rozgrywek ekipy Polonaza Mordy.

Paweł Wilczek 70'
18' Dariusz Osica
Kolektyw Oleśnica
2:10
(0:3)
Jastrząb Żeliszew
Kamil Stanisławowski 54'
Marcin Pilich 65'
14' Jakub Grzebieliszewski
28' Dorian Zając
42' Dorian Zając
47' Mateusz Stankiewicz
62' Marcin Kuć
67' Mateusz Stankiewicz
72' Rafał Polkowski
80' Dorian Zając
82' Dorian Zając
90' Dorian Zając
Kosovia Kosów Lacki
0:5
(0:2)
Sęp Żelechów
19' Michał Jaworski
25' Michał Licbarski
75' Jakub Gałkowski
77' Michał Jaworski
83' Szymon Słyk
Grzegorz Tomczak 51'
75' Kamil Bobryk
Marcin Marszałek 90'+4
16' Filip Kąca
MKS Małkinia
0:3
(0:0)
Orzeł Unin
58' Sebastian Nowak
65' Krystian Parzyszek
83' Denis Dobrowolski