Podsumowanie 6. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Sporo ciekawych i niespodziewanych wyników przyniosły ze sobą rozegrane w miniony weekend mecze 6. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej. Największym chyba zaskoczeniem jest pierwsza przegrana w sezonie drużyny Jastrzębia Żeliszew, która uległa Fenixowi Siennica co przełożyło się na utratę pierwszego miejsca w tabeli podopiecznych trenera Pawła Trojeckiego na rzecz ekipy z Unina.

Żeliszewianie rozpoczęli spotkanie w Siennicy dobrze. W 30' minucie Piotr Czyżyk dał jednobramkowe prowadzenie Jastrzębowi i przewagę tę prawie udawało się utrzymać prawie do zakończenia pierwszej połowy meczu. W doliczonym czasie gry Kacper Piętka zdołał jednak doprowadzić do remisu co mogło nieco podciąć skrzydła gościom. W drugiej połowie drużyna Fenixa została osłabiona po tym jak w 65' minucie czerwoną kartkę ujrzał Michał Jaworski. Mogło się wydawać, że przewagę jednego zawodnika szybko wykorzystają piłkarze z Żeliszewa. Stało się jednak inaczej. Dzięki bramce Daniela Świerżewskiego w 70' to Fenix wyszedł na prowadzenie 2:1 i zdołał je utrzymać do gwizdka kończącego mecz.

Potknięcie Jastrzębia wykorzystała drużyna Orła Unin, która rozbiła na własnym terenie 6:1 Kosovię Kosów Lacki i dzięki wywalczonemu kompletowi punktów wyprzedziła w tabeli żeliszewian, awansując na pozycję lidera.

ŁDK Łosice
2:0
(2:0)
Hutnik Huta Czechy
Cezary Chraszcz 8'
Maciej Szpura
14'
Fenix Siennica
2:1
(1:1)
Jastrząb Żeliszew
Kacper Piętka 45'+1
Daniel Świerżewski
70'
30' Piotr Czyżyk
Orzeł Unin
6:1
(2:0)
Kosovia Kosów Lacki
Piotr Poszytek 25'
Krystian Parzyszek
34'
Jakub Kowalski
51'
Mariusz Dróżdż
84'
88'
Cezary Jakubaszek
90'+2
66' Adam Domański
Watra Mrozy
1:1
(0:0)
Kolektyw Oleśnica
Filip Kąca 78'
49' Kamil Stanisławowski
Wektra Zbuczyn
2:1
(1:0)
Wilga Miastków Kościelny
Jakub Bobryk 8'
Miłosz Lubelski
66'

69' Jakub Górski
MKS Małkinia
2:1
(0:0)
Zryw Sobolew
Piotr Chlubicki 56'
Michał Zawistowski
61'
Dominik Piekutowski
70'
Damian Prokurat
86'
67' Przemysław Komar
Czarni Węgrów
0:4
(0:2)
ULKS Gołąbek
19' Michał Kruszewski
45' Roman Bilinskyi
65' Patryk Skrzypek
68' Albert Ziółkowski