Podsumowanie 11. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Za nami już 11 rozegranych kolejek w siedleckiej lidze okręgowej i na 4 rundy spotkań przed końcem rundy jesiennej, nie możemy być jeszcze pewni tego kto zostanie jej mistrzem. Niewątpliwie największe szanse ma na to drużyna Orła Unin, która wypracowała sobie pięciopunktową przewagę nad drugą i trzecią ekipą w tabeli ale z pewnością o jej utrzymanie będzie trzeba mocno się postarać.

Jednym z ciekawszych meczów minionego weekendu był ten, w którym reprezentująca powiat garwoliński Wilga Miastków Kościelny podejmowała dużo wyżej notowaną drużynę Czarnych Węgrów. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy wyszli na prowadzenie w 17' minucie po golu Dawid Sałasińskiego. Wilga zdołała odpowiedzieć golem Piotr Domańskiego 3 minuty później ale remis utrzymał się tylko do 26. minuty gdy do bramki Patryka Salamończyka trafił ponownie Sałasiński. Tuż po przerwie kolejnego gola dla Czarnych zdobył Sałasiński i ekipa z Miastkowa Kościelnego przegrywała już 1:3.

Wydawało się, że dwubramkowej straty nie będzie tak łatwo odrobić ale podopieczni Krzysztofa Aniszewskiego nie rezygnowali z walki o korzystny wynik. Kluczowy dla meczu okazał się kwadrans od 65' minuty, w którym piłkarze Wilgi zdobyli aż 3 gole i wyszli na prowadzenie 4:3. Na listę strzelców w tym czasie wpisali się kolejno Przemysław Kajka, Jakub Górski i Piotr Domański. Węgrowianie byli w stanie doprowadzić do remisu po tym jak w 79' bramkę zdobył Kamil Panufnik ale ostanie słowo należało do gospodarzy. W 85' minucie prowadzenie Wildze ponownie dał Piotr Domański i ten sam zawodnik przypieczętował wygraną swojej drużyny zdobywając swojego czwartego w doliczonym już czasie gry, ustalając wynik całego meczu na 6:4.

Piotr Domański 90'+4
17' Dawid Sałasiński
26' Dawid Sałasiński
48' Dawid Sałasiński
79' Kamil Panufnik
Kolektyw Oleśnica
1:2
(0:0)
Hutnik Huta Czechy
Dominik Szostek 52'
64' Kamil Świderski
84' Łukasz Ściborowski