Podsumowanie 8. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Po ośmiu kolejkach spotkań jakie mamy już za sobą w siedleckiej lidze okręgowej, na pozycji lidera umocniła się drużyna Orła Unin, która wysoko bo aż 6:1 pokonała zajmującego drugie miejsce Jastrzębia Żeliszew. Cały czas bez punktów pozostaje Kosovia Kosów Lacki, która tym razem uległa 3:4 Czarnym Wegrów.

W meczu "na szczycie" w miniony weekend zmierzyły się ze sobą drużyny Orła Unin i Jastrzębia Żeliszew. Ci pierwsi po siedmiu kolejkach spotkań zajmowali pierwsze miejsce w tabeli i pozostawiali jedyną niepokonaną w tym sezonie ekipą. Jastrząb z dorobkiem trzynastu punktów zasiadał w fotelu wicelidera i z pewnością miał chęci by zniwelować nieznaczną stratę punktową do lidera. Marzenia o dobrym wyniku żeliszewian zostały jednak szybko rozwiane. Już po pięciu pierwszych minutach spotkania Orzeł prowadził, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Dróżdż. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0, trafiając do bramki Daniela Pazdygi w 35' minucie. Tuż przed końcem pierwszej połowy zobaczyliśmy jeszcze 2 gole. Najpierw trzeciego dla Orła zdobył Denis Dobrowolski, a w ostatniej minucie tej części meczy trafienie dla Jastrzębia (jedyne jak się później okazało) odnotował Mateusz Stankiewicz. W drugiej połowie dominowała cały czas drużyna z Unina. Dwie minuty po wznowieniu gry czwartego gola zdobył Damian Matysiak, a w 57' minucie Denis Dobrowolski podwyższył na 5:1. Wynik spotkania na 6:1 ustalił Piotr Poszytek zdobywając gola w 85' minucie.

1:3
(0:1)
Łukasz Naumiuk 49'
26' Kamil Stanisławowski
58' Dominik Szostek
66' Paweł Rucikowski
Piotr Poszytek 85'
45' Mateusz Stankiewicz

4:2
(1:2)
Marek Górski 32'
Michał Wiśnioch 59'
Michał Wiśnioch 75'
Marek Górski 80'
6' Filip Gawinek
27' Arkadiusz Zalewski
4:3
(4:1)
Kamil Panufnik 19'
Grzegorz Tomczak 21'
Dawid Sałasiński 36'
Przemysław Ryczkowski 44'
28' Marcin Wojtczuk
61' Tomasz Wojtczuk
77' Adam Domański
2:1
(1:0)
Damian Pawłowski 2'
Bartosz Składanowski 76'
82' Karol Kruszewski