Podsumowanie 17. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Za nami druga wiosenna i zarazem 17. kolejka spotkań w siedleckiej lidze okręgowej. Po minionym weekendzie nieco ciaśniej zrobiło się na samym szczycie tabeli po tym jak punkty stracił lider i wicelider, a swoje mecze wygrały drużyny z miejsc 3-5.

W jednym z ciekawszych meczów minionej kolejki w derbach powiatu garwolińskiego zmierzyły się drużyny Zrywu Sobolew i Orła Unin. Zdecydowanym faworytem był Orzeł, który zajmuje od długiego już czasu pierwsze miejsce w tabeli, a sobolewianie nie mogą się odbić od jej dolnej strefy. Początkowo wszystko szło po myśli przyjezdnych bowiem w 10' minucie wyszli na prowadzenie po golu Piotra Poszytka. Niebawem wszystko miało jednak się zmienić.

W 19' minucie wyrównał Marek Górski i ten sam zawodnik niespełna kwadrans później zdobył drugiego gola, dającego Zrywowi prowadzenie 2:1. W 45' minucie tzw gola "do szatni" zdobył Paweł Król i gospodarze dosyć nieoczekiwanie wygrywali już 3:1. W regulaminowym czasie meczu więcej bramek już nie było, ale ten doliczony przyniósł jeszcze 2. Rzutem na taśmę Orzeł zdołał odrobić straty za sprawą Dawida Głaszczki i Sebastiana Nowaka, którzy trafili do bramki Marcina Łuczaka kolejno w drugiej i trzeciej minucie doliczonego czasu.

Król Paweł 45'
10' Poszytek Piotr
90'+2 Głaszczka Dawid
90'+3 Nowak Sebastian