Podsumowanie 18. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Za nami trzecia wiosenna i zarazem 18. już kolejka spotkań obecnego sezonu w siedleckiej lidze okręgowej. Swoje mecze wygrały 3 czołowe drużyny i na szczycie tabeli tym razem nie było żadnych zmian. Swoją lokatę poprawiła nieznacznie drużyna Fenixa Siennica, która wykorzystując potknięcia ŁKD Łosice i Jastrzębia Żeliszew awansowała na 4. miejsce.

Fenix w minioną niedzielę podejmował na własnym terenie drużynę Kolektywu Oleśnica. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła przełamania dla żadnej ze stron i zakończyła się bezbramkowym remisem. Sygnał do ataku w drugiej części spotkania dał Rafał Słowik, który w 49' minucie wyprowadził Fenixa na prowadzenie 1:0. Po upływie kolejnych sześciu minut było już 2:0 po golu Kacpra Piętki, a wynik spotkania na 3:0 w 89' minucie ustalił kapitan gospodarzy Karol Szczęsny. Była to 9 wygrana sienniczan w sezonie i z dorobkiem 29 punktów zajmują oni aktualnie 5. miejsce w ligowej tabeli.

4:1
(2:0)
Czajka Adrian 14'
Kowalczyk Piotr 27'
Krzyżanowski Karol 51'
63' Włodarczyk Jarosław
76' Sawicki Samuel
1:1
(0:1)
Jasiński Przemysław 86'
54' Kasjaniuk Kamil
samobójcza
39' Gawinek Filip
85' Rękawek Mateusz
89' Kajtowski Kamil
3:3
(2:2)
Sałasiński Dawid 11'
Sałasiński Dawid 38'
Sałasiński Dawid 71'
31' Zawistowski Michał
35' Macioch Szymon
64' Zawistowski Michał
1:2
(0:1)
Jóźwiak Paweł (samobójcza) 24'
Wróblewski Bartosz 62'
77' Gałkowski J.
Wasilka Wzymon 31'
71' Woźniak Jakub
85' Mianowicz Łukasz