Podsumowanie 21. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Mamy już za nami jedyną w tym roku kolejkę spotkań, w której nasza drużyna pauzowała. Pozostałe ekipy natomiast nie zwalniały tempa i walczyły o kolejne ligowe punkty. Doszło do kilku niespodziewanych rozstrzygnięć, a najskuteczniejsi okazali się piłkarze z Gołąbka.

Do największej chyba niespodzianki doszło w meczu liderującego Orła Unin z zamykającą ligową tabelę drużyną Kosovii Kosów Lacki. Bardzo długo żadna ze stron nie była w stanie zdobyć gola, ale ostatecznie to podopieczni trenera Janusza Kowalskiego wyszli na prowadzenie, po tym jak w 70. minucie bramkę zdobył Rafał Wielgosz. Radość uninian nie trwała jednak długo, bo na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Krzysztof Żochowski. Prowadzący spotkanie sędzia Jan Zwierz doliczył jeszcze 3 minuty, ale kolejnych goli już nie było i duża niespodzianka stała się faktem. Orzeł w tegorocznych rozgrywkach notuje trzeci remis i przy zaledwie dwóch wygranych oraz jednej porażce jego przewaga nad pozostałymi zespołami z czołówki tabeli drastycznie zmalała.

1:0
(0:0)
Wiśnioch Michał 81'
1:5
(0:1)
Jedynak Bartłomiej 57'
4' Sawtyruk Paweł
50' Sawtyruk Paweł
55' Sawtyruk Paweł
74' Naumiuk Łukasz
83' Rosiak Kajetan
1:1
(0:0)
Kuć Marcin 55'
65' Szczęsny Karol
0:3
(0:1)
26' Kowalczyk Piotr
61' Kowalczyk Marcin
69' Kowalczyk Piotr
Wilga Miastków Kościelny
0:1
(0:0)
Wasilka Szymon 86'
73' Zbieć Krystian
1:1
(0:0)
Żochowski Krzysztof 76'
70' Wielgosz Rafał
Waszczuk Sebastian 73'
84' Sołasiński Dawid