Podsumowanie 24. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Zakończyła się pełna emocji 24. kolejka siedleckiej ligi okręgowej, przynosząc kolejne zwycięstwa dla lidera oraz wicelidera rozgrywek. Drużyna Orła Unin, utrzymując swoją dobrą formę, triumfowała ponownie, dzięki czemu na swoim koncie zgromadziła już 50 punktów.

Orzeł w minioną środę w roli gospodarza w derbach powiatu garwolińskiego podejmował drużynę Wilgi Miastków Kościelny. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie, którą podopieczni trenera Janusza Kowalskiego zakończyli trzybramkowym prowadzeniem. W drugiej części meczu obie ekipy dołożyły po jednym trafieniu, a najskuteczniejszym na boisku okazał się ostatecznie Krystian Parzyszek, który skompletował hattrika. Dzięki wygranej Orzeł jest pierwszą drużyną w tym sezonie, które zgromadziła na swoim koncie 50 punktów.

W walce o mistrzostwo ligi cały czas liczy się Watra Mrozy, która swoje środowe spotkanie także zakończyła wygraną. Drużyna Jaromira Kostrzewy pokonała na własnym terenie dobrze spisującego się w ostatnie czasie Jastrzębia Żeliszew, wygrywając 2:0. Wygraną mrozianom zapewnili Karol Krzyżanowski i Piotr Kowalczyk. Watra obecnie traci do lidera zaledwie 2 punkty.

2:3
(0:2)
Karczmarek Bartosz 62'
Karczmarek Bartosz 69'
27' Zalewski Arkadiusz
45' Majsterek Mikołaj
87' Jeleń Bartosz
Sałasiński Dawid 82'
88' Grzyb Damian
Parzyszek Krystian 65'
62' Wasilka Bartosz
3:3
(2:0)
Górski Marek 23'
Kulik Damian 32'
Kowalczyk Mateusz 65'
49' Kruszewski Michał
78' Kruszewski Karol