Podsumowanie 25. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

W miniony weekend i wtorek rozegrane zostały mecze 25. kolejki spotkań w siedleckiej lidze okręgowej. W siedmiu meczach padło łącznie 40 goli z czego aż 10 w konfrontacji Wilgi Miastków Kościelny z Watrą Mrozy. Po wielu tygodniach doszło także do zmiany na pozycji lidera...

Mecz w Miastkowie Kościelnym nieoczekiwanie zaczął się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Już w 5' minucie Maciej Belka wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie, które mogło zwiastować, że Wilga będzie mogła sprawić niespodziankę z dużo wyżej notowanym rywalem. Niestety prowadzenie podopiecznych trenera Krzysztofa Aniszewskiego nie trwało długo i już w 13' minusie do wyrównania doprowadził jeden z najskuteczniejszych piłkarzy Watry Piotr Kowalczyk, a na 8 minut przed końcem pierwszej połowy meczu prowadzenie przyjezdnym dał Adrian Czajka.

Druga połowa spotkania to już istny wysyp goli. Wilga co prawda zdołała zdobyć 2 bramki ale było to zdecydowanie za mało bowiem rywale zaliczyli 4 celne strzały, a co gorsza miastkowianom przytrafiło się trafienie samobójcze. Ostatecznie Watra Mrozy odniosła imponujące zwycięstwo 7:3 i w wyniku przegranej Orła Unin 1:2 z Fenixem Siennica awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Wasilka Szymon 77'
13' Kowalczyk Piotr
37' Czajka Adrian
47' Kąca Filip
76' Rześkiewicz Przemysław
84' Kowalczyk Marcin
90' Kowalczyk Piotr
4:4
(3:0)
Pilich Marcin 17'
Żydak Bartosz 18'
Pilich Marcin 32'
Ostolski Mateusz 78'
1' Wiśnioch Michał
5' Michalec Mateusz
24' Kowalczyk Mateusz
48' Kowalczyk Kornel
2:1
(0:1)
Słowik Rafał 47'
Słowik Rafał 57'
28' Matysiak Damian
Chmielewski Maciej 45'
4' Jedynak Bartłomiej
26' Zalewski Arkadiusz
34' Rękawek Mateusz
4:1
(3:0)
Naumiuk Łukasz 12'
Wyrzykowski Kacper 32'
Bartoszuk Paweł 35'
Niciporuk Paweł 83'
69' Kowalski Szymon
2:2
(2:0)
Domański Adam 11'
Zalewski Łukasz 17'
60' Najgrodzki Adam
76' Zawistowski Michał