Podsumowanie 26. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Marcin Sągol

16. kolejka spotkań w siedleckiej lidzie okręgowej już za nami i kolejny raz nie zawiodła ona pod względem ilości zdobywanych goli. Od początku obecnego sezonu w naszej lidze padł już 757 bramek co daje w przybliżeniu średnią 30 goli na kolejkę.

Przewodząca w ligowej tabeli Watra Mrozy powiększyła w miniony weekend przewagę punktową nad zajmującym drugiej miejsce Orłem Unin do 4 punktów. Mrozianie w wymagającym spotkaniu z Fenixem Siennica zdołali wywalczyć zwycięstwo, aczkolwiek łatwo nie było. Aż do 73' minuty utrzymywał się bezbramkowy remis i właśnie wtedy do bramki sienniczan trafił niezawodny w ostatnim czasie Piotr Kowalczyk. Przewaga zaledwie jednego gola nie gwarantowała jednak sukcesu i gospodarze próbowali doprowadzić choćby do remisu. Ostatecznie w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą bramkę dla Watry zdobył Marcin Kowalczyk i było już pewne, że to podopieczni trenera Jaromira Kostrzewy będą cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Pomimo czteropunktowej przewagi Watry Mrozy nad Orłem Unin walka o tytuł mistrza ligi jeszcze się nie kończy. W minionej kolejce Orzeł pauzował i ma jedno spotkanie rozegrane mniej względem Watry. W nadchodzącej 27. kolejce spotkań z kolei będzie pauzowała Watra i piłkarze z Unina będą mogli zniwelować straty do zaledwie jednego punktu. Następnie pozostanie już tylko 3 kolejki do końca sezonu i co najważniejsze w 28. kolejce dojdzie do bezpośredniego starcia pomiędzy obiema ekipami i może to być mecz, który przesądzi o tym kto ostatecznie zapewni sobie mistrzostwo ligi.

Wektra Zbuczyn
0:0
ULKS Gołąbek
Watra Mrozy
2:0
(0:0)
Fenix Siennica
Kowalczyk Piotr 73'
Kowalczyk Marcin 90'+2
Czarni Węgrów
2:1
(1:0)
Wilga Miastków Kościelny
Bartoszewski Mateusz 32'
Komosa Rafał 82'
76' Chudek Patryk
ŁDK Łosice
2:1
(2:0)
Jastrząb Żeliszew
Olędzki Bartłomiej 24'
Wyrzykowski Kacper 43'
60' Grzebieliszewski Jakub
Hutnik Huta Czechy
4:0
(1:0)
Kolektyw Oleśnica
Jedynak Bartłomiej 30'
Jeleń Bartosz 49'
Jedynak Bartłomiej 58'
Kowalczyk Kacper 81'
46' Adamiak Piotr
Zryw Sobolew
2:2
(1:1)
Kosovia Kosów Lacki
Górski Marek 41'
Górski Marek 49'
41' Maksymiak Paweł
90'+2 Karędys Adam
MKS Małkinia
2:2
(0:1)
Sęp Żelechów
Najgrodzki Adam 52'
Złotkowski Wiktor 86'
30' Grzyb Damian
58' Gałkowski Jakub