Podsumowanie 28. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Po rozegraniu meczów 28. kolejki spotkań wiemy już, że duży krok w kierunku mistrzostwa ligi zrobiła drużyna Watry Mrozy. Podopieczni trenera Jaromira Kostrzewy pokonali w miniony weekend ekipę Orła Unin i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają nad nią już 4 punkty przewagi.

Mecz w Mrozach dostarczył bardzo dużo emocji choć w pewnym momencie niekoniecznie tych pozytywnych. Gospodarze szybko bo już w 19' minucie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Czajka. W 33' minucie prowadzenie Watry podwyższył Piotr Kowalczyk, a w samej końcówce pierwszej połowy trzeciego gola dołożył Marcin Kowalczyk. Piłkarze Orła po stracie trzeciej bramki wdali się w przepychanki słowne z arbitrem, za co dwóch z nich ujrzało czerwone kartki o drużyna z Unina musiała grać drugą połowę w znacznym osłabieniu.

Gospodarze grając z przewagą dwóch piłkarzy kontrolowali przebieg meczu, a trener Kostrzewa wprowadzał z upływem minut kolejnych zawodników z ławki rezerwowych by finalnie dokonać siedmiu zmian. Mrozianie dołożyli też kolejne trafienia, a konkretnie Marcin Kowalczyk w 75' minucie i Radosław Skóra w 85. Ostatecznie Watra pokonała Orła 5:0 i wszystko wskazuje na to, że być może już za tydzień będzie mogła świętować zdobycie tytułu mistrzowskiego.

1:2
(1:0)
Cieśla Marcin 6'
75' Jakub Grzebieliszewski
87' Mularczyk Michał