Podsumowanie 14. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Doczekaliśmy się niezwykle ciekawej końcówki rozgrywek rundy jesiennej w siedleckiej lidze okręgowej. W wyniku rozstrzygnięć jakie padły w przedostatniej 14. kolejce spotkań, 3 drużyny mają jeszcze szansę na to by zdobyć mistrzostwo jesieni.

Wszyscy kandydaci do tytułu mistrza rundy jesiennj zgodnie wygrali swoje ostatnie mecze. Pogoń II Siedlce była w stanie pokonać na wyjeździe 2:3 Jastrzębia Żeliszew pomimo tego, że od 38 minuty musiała grać w osłabieniu. Wtedy właśnie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie ujrzał Adam Lewkowski. Wygrana ta pozwoliła siedlczanom utrzymać pierwszą lokatę w tabeli z 34 punkami na koncie.

Drużyna Fenixa Siennica, która zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów, pokonała w Sokołowie Podlaskim miejscowe Podlasie 0:3. Wektra Zbuczyn z kolei wygrała szczęśliwie 1:2 z Kolektywem Oleśnica. W tym meczu gospodarze zaliczyli jedno trafienie samobójcze i ono przesądziło o tym, że musieli pogodzić się z dwunastą przegraną w sezonie. Wektra traci obecnie do lidera tylko 2 punkty.

O tym kto zostanie mistrzem jesieni zadecydują więc mecze ostatniej 15. kolejki spotkań, która zostanie rozegrana już w najbliższy weekend.

Głośno było także o meczu Orała z Gołąbkiem, który zakończył się przed czasem bo już w 72 minucie. Właśnie wtedy goście zdecydowali się zejść z boiska w proteście przeciwko decyzjom sędziego, który ukarała ich zawodników czerwonymi kartkami, co było następstwem wcześniejszej przepychanki. Orzeł do 72 minuty prowadził 1:0 ale cały mecz zapewne zostanie zweryfikowany jako walkower na jego korzyść.

3:0
3:1
(1:0)
Zawistowski Michał 52' (k)
Puścian Mateusz 89'
64' Grudniak Przemysław
72' Jeleń Bartosz
2:3
(1:2)
Pogoń II Siedlce
Kielak Kamil 13'
78' Kielak Kamil
4' Dobrzański Dawid
40' Szostek Igor
57' Gryglak Krystian
Promnik Gończyce
1:3
(0:0)
Zackiewicz Bartosz 84'
50' Olędzki Bartłomiej
85' Wyrzykowski Kacper
90' Wyrzykowski Kacper
0:5
(0:3)
16' Wiśnioch Michał
26' Michalec Mateusz
38' Wiśnioch Michał
56' Pietrzak Wojciech
89' Król Paweł
1:2
(0:2)
Rogala Mariusz 2'
Lewandowski Michał 58'
45' Bobryk Jakub
Podlasie II Sokołów Podlaski
0:3
(0:1)
19' Giedziński Miłosz