Podsumowanie 19. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

19. kolejka spotkań już za nami i tym razem doszło do zmiany w czołówce tabeli. Drużyna Fenixa Siennica, zajmująca od dłuższego czasu 2 miejsce, straciła w miniony weekend punkty remisując 1:1 z Jastrzębiem Żeliszew. Potknięcie to wykorzystała plasująca się na trzecim miejscu drużyna Wektry Zbuczyn, która pokonała 4:1 Hutnika Huta Czechy i zamieniła się miejscami z Fenixem.

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowała reprezentująca nasz powiat drużyna Orła Unin. Podpopieczni trenra Rafała Głąbickiego po dwóch porażkach i remisie w końcu się przełamali i w wyjazdowym meczu pokonali 4:0 Czarnych Węgrów. Losy tego spotkania zostały rozstrzygnięte na przestrzeni nieco podnad dwudziestu minut pierwszej połowy, w trakcie których padły wszystkie gole. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Szymon Żaczek, Piotr Wielgosz, Bartłomiej Szczęśniak i Denis Dobrowolski. Dzięki wygranej Orzeł przesunął się nieznacznie w górę tabeli jednak niewielkie różnicy punktowe pomiędzy miejscami 5-13 sprawiają, że do końca sezonu będzie tu dochodziło jeszcze do znacznych przetasowań.

1:4
(0:2)
Rękawek Mateusz 65'
24' Bobryk Michał
36' Bobryk Michał
70' Bobryk Michał
89' Karczmarek Bartosz
1:1
(0:1)
Szczęsny Karol 90'+6
16' Skwierczyński Kacper
Podlasie II Sokołów Podlaski
1:4
(0:3)
Pogoń II Siedlce
Chadaj Szymon 56'
2' Mucha Szymon
18' Jastrzębski Dawid
41' Dobrzański Dawid
78' Zdunek Kacper
1:1
(0:0)
Gałkowski Jakub 70'
68' Szwed Jakub
1:1
(1:0)
Kalbarczyk Jakub 15'
48' Szpura Maciej
0:4
(0:4)
8' Żaczek Szymon
18' Wielgosz Piotr
21' Szczęśniak Bartłomiej
30' Dobrowolski Denis
Jabłonianka Jabłonna Lacka
1:4
(1:1)
Toczyński Jacek 31'
62' Kruszewski Michał
64' Ejsymont Jakub
70' Ejsymont Jakub
82' Waszczuk Sebastian