Podsumowanie 22. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Miniona 22. kolejka spotkań nie przyniosła żadnych zaskoczeń jeżeli chodzi o wyniki dwóch ekip, które wydają się faworytami do walki o awans. Pogoń II Siedlce rozbiła na własnym terenie 10:1 drużynę Sępa Żelechów, a Wektra Zbuczyn w wyjazdowym spotkaniu w Sobolewie wygrała 4:0.

Do sporej niespodzianki doszło w meczu ŁDK Łosice z Hutnikiem Huta Czechy. Dużo wyżej notowani łosiczanie wydawali się być faworytem tego spotkania i nawet dobrze je zaczęli. Już w 14' minucie Łukasz Naumik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie i wydawało się, że będą oni kontrolowali grę. Drużyna Hutnika jednak szybko odpowiedziała i w 25' minucie po golu Bartosza Michalczyka była 1:1. W 36' minucie Wojciech Wilczek zapewnił gościom drugiego gola i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 1:2.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Zaledwie 4 minuty po wznowieniu gry Filip Gawinek zdobył trzeciego gola dla Hutnika. Trener gospodarzy z upływem minut decydował się na zmiany i na placu gry pojawiło się sześciu "świeżych" piłkarzy. Roszady te jednak nie pomogły i w końcówce spotkania podopieczni trenera Roberta Kwiatkowskiego dobili rywala. W 84' minucie bramkę zdobył Sata Samar, a wynik spotkania na 1:5 dwie minuty później ustalił Kacper Zalewski.

Dzięki wygranej Hutnik nieznacznie przesunął się w górę tabeli i obecnie zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 28 punktów.

2:1
(0:0)
Ejsymont Jakub 59'
Kruszewski Michał 72'
65' Szczęsny Karol
0:3
(0:0)
Podlasie II Sokołów Podlaski
70' Rytel Cezary
74' Kur Robert
90'+2 Krysiński Piotr
Wicenciak Bartosz 89'
32' Słyk Szymon
1:0
(0:0)
Żaczek Szymon 60'
0:4
(0:2)
4' Michalak Emil
11' Klewek Paweł
73' Michalak Emil
81' Prokurat Damian
1:1
(1:0)
15' Mielcarz Jakub
85' Stanisławowski  Kamil
Promnik Gończyce
2:2
(0:0)
Jabłonianka Jabłonna Lacka
Zackiewicz Bartosz 51'
Zackiewicz Bartosz 71'
46' Koc Sebastian
87' Michalczuk Maciej
1:5
(1:2)
Naumiuk Łukasz 14'
25' Michalczyk Bartosz
36' Wilczek Wojciech