Podsumowanie 25. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

W minionej kolejce doszło do spotkania na szczycie tabeli, w którym zmierzyły się ze sobą liderująca od wielu tygodni drużyna Pogoni II Siedlce z zajmującą drugie miejsce ekipą Wektry Zbuczyn. Po ciekawy i zaciętym pojedynku siedlczanie wygrali skromnie 1:0 i zapisali na swoim koncie 22 zwycięstwo w sezonie.

Do dosyć ciekawego ale też jednostronnego starcia doszło pomiędzy dwiema drużynami z dołu tabeli. Walcząca cały czas o utrzymanie Jabłonianka Jabłonna Lacka podejmowała na własnym terenie Kolektyw Oleśnica. Obie ekipy miały problemy kadrowe i na ławce gospodarzy zasiadło tylko dwóch piłkarzy, a Kolektyw udał się na mecz bez zmienników.

W 4. minucie spotkanie popis strzelecki rozpoczął Jacek Toczyski, dając gospodarzom prowadzenie 1:0. Oleśniczanie co prawda zdołali szybko wyrównać po tym jak w 8. minucie gola zdobył Bartosz Stosio, ale kolejne minuty meczu należały już wyłącznie do ekipy z Jabłonnej Lackiej. W 11. i 18 . minucie kolejne bramki dołożył Toczyski, a w 23. Sylwester Niewiadomski i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1.

W drugiej części spotkania pierwszego gola zdobył nie kto inny jak ponownie Toczyski i było już 5:1. Następnie niefortunnie do własnej bramki trafił Karol Przybyszewski i przewaga Jabłonianki zmalała do 3 bramek. Popis strzelecki Jacek Toczyskiego nie dobiegł jeszcze końca i dołożył on kolejne 2 gole, zapisując ich na swoim koncie w tym meczu łącznie 6!

Dzięki wygranej Jabłonianka przesunęła się w tabeli o jedno miejsce z 13. na 12., wyprzedzając drużynę Jastrzębia Żeliszew.

2:4
(1:3)
Michalczyk Bartosz 42'
Michalczyk Bartosz 73'
20' Dobrowolski Denis
37' Osiak Hubert
45'+2 Kasprzak Kamil
63' Szczęśniak Bartłomiej
Osica Dariusz 50'
17' Świder Rafał
61' Kiliszek Mateusz
89' Kiliszek Mateusz
90'+2 Kiliszek Mateusz
0:1
(0:0)
Pogoń II Siedlce
54' Bogusiewicz Kacper
Puścian Mateusz 90'+6
50' Jezierski Aleksander
58' Kowalski Aleksander
86' Krysiński Piotr
90'+6 Kur Robert
3:3
(1:3)
Wdowiak Sebastian 16'
3' Replin Radosław
14' Replin Radosław
42' Wysocki Damian
56' Sakowski Michał (s)
60' Sakowski Michał (s)
4:4
(2:2)
Pietrzak Wojciech 34'
Komar Przemysław 39'
Komar Przemysław 67'
Kulik Damian 90'+4
36' Bartoszuk Sebastian
40' Bartoszuk Sebastian