Podsumowanie 26. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Na 4 kolejki przed końcem sezonu nie doszło do żadnych zmian zarówno w czołówce tabeli, jak i w jej dolnych strefach. Zmierzająca po mistrzostwo ligi drużyna Pogoni II Siedlce pokonała 5:1 Zryw Sobolew, a Wektra Zbuczyn uporała się na wyjeździe 3:1 z walczącą cały czas o utrzymanie ekipą Promnika Gończyce.

Nie tak dawno temu byliśmy świadkami meczu w Żelechowie, gdzie dosyć nietypowo drużyna Czarnych Węgrów zaliczyła 2 trafienia samobójcze. Jak się okazuje, nie jest to już zupełnie odosobniony przypadek w ostatnim czasie w naszej lidze.

W minioną niedzielę doszło do spotkania dwóch drużyn z górnej części tabeli. W Łosicach piłkarze lokalnego ŁDK podejmowali ULKS Gołąbek. Goście rozpoczęli mecz rewelacyjnie i już po nieco ponad kwadransie prowadzili dwoma golami, które zdobyli kolejno Michał Sulej i Jakub Ejsymont. Wszystko więc układało się po myśli podopiecznych trenera Adriana Czerskiego. Układało się aż do 23. minuty, gdy trafienie samobójcze na 1:2 zaliczył Mateusz Michalak. Gołąbkowi niewiele brakowało, by "dowieźć" prowadzenie do przerwy, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę na 2:2 dla ŁDK zdobył Kacper Wyrzykowski.

W drugiej połowie, po kilku minutach gry, to gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2 po tym, jak w 56. minucie Roman Bilinskyj niefortunnie posłał piłkę do własnej bramki, zaliczając drugie trafienie samobójcze tego dnia w wykonaniu przyjezdnych. Końcówka meczu potoczyła się już zupełnie nie po myśli Gołąbka. W 85. minucie Paweł Nicipor podwyższył prowadzenie ŁDK na 4:2, a w czwartej i szóstej minucie doliczonego czasu gry kolejne 2 gole dopisał Łukasz Naumion i ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.

3:4
(2:2)
Lewandowski Michał 30'
Rogala Paweł 44'
Pilich Adrian 75'
12' Stodulski Albert
26' Licbarski Michał
85' Król Hubert
90' Stodulski Albert
Tosiński Mateusz 85'
55' Kalbarczyk Jakub
87' Klamer Kacper
Naumiuk Łukasz 90'+6
13' Sulej Michał
16' Ejsymont Jakub
2:2
(2:0)
Gromysz Mateusz 16'
Replin Radosław 23'
48' Jonczak Wojciech
75' Jonczak Wojciech