Podsumowanie 27. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Ze względu na zaplanowanie przez wiele osób dłuższego weekendu w minionym tygodniu, mecze 27. kolejki spotkań zostały rozłożone na przestrzeni aż pięciu dni. W ubiegłą środę rozegrane zostały 3 z nich i bez większych niespodzianek wygrywali faworyci. Doczekaliśmy się także kolejnego dwucyfrowego wyniku w naszej lidze w obecnym sezonie...

W niezbyt udanym stylu z ligą okręgową zaczyna żegnać się drużyna Kolektywu Oleśnica. W miniony weekend, co prawda oleśniczanie byli bliscy sprawienia niespodzianki, ulegając 3:4 Sępowi Żelechów, jednak stracone 4 gole sprawiły, że w całym sezonie mieli ich już na swoim koncie łącznie 100. Ten niefortunny bilans został znacząco powiększony w środę, gdy Kolektyw zmierzył się na wyjeździe z Hutnikiem Huta Czechy.

Podopieczni trenera Kamila Stanisławowskiego udali się na to spotkanie ponownie z mocno okrojonym składem - na ławce rezerwowych zasiadł tylko Szymon Redesz. Mecz od samego początku był zdominowany przez drużynę Hutnika, która otworzyła wynik spotkania już w 4. minucie po golu Wojciecha Janczaka. Nie upłynęło 180 sekund i było już 2:0, a na listę strzelców tym razem wpisał się Kacper Kowalczyk. Kolejne fragmenty meczu to już systematyczne punktowanie rywala przez ekipę z Trąbek, by ostatecznie "zaaplikować" Kolektywowi aż 11 goli. Goście zdołali zdobyć honorowe trafienie w 23. minucie za sprawą Michała Lewandowskiego.

Wysoka porażka z Hutnikiem była dla oleśniczan 23. w całym sezonie i bilans straconych goli tej ekipy wynosi już 111.

4:1
(0:0)
Bobryk Jakub 55'
Bobryk Jakub 58'
Bobryk Michał 80'
Bobryk Kamil 88'
64' Żaczek Szymon
Zalewski Kacper 85'
23' Lewandowski Michał
4:1
(4:1)
Osica Dariusz 22'
Matak Dawid 29'
Okrzeja Konrad 42'
Okrzeja Konrad 45'+1
23' Ryczkowski Przemysław
3:4
(2:1)
Podlasie II Sokołów Podlaski
Kryczka Szymon 10'
Licbarski Michał 19'
Wdowiak Bartłomiej 65'
21' Piotrowski Michał
53' Rytel Cezary
63' Mikołajczuk Jakub
88' Pawelec Karol
1:1
(0:1)
Pogoń II Siedlce
Kruszewski Michał 79'
44' Szeląg Paweł
Michalczuk Maciej 68'
44' Złotkowski Wiktor
90'+1 Puścian Mateusz
Olędzki Bartłomiej 90'+5
31' Mularczyk Michał